Глава правління “Нафтогазу України” Андрій Коболєв в прямому ефірі сказав про те, що виявлені аудитом збитки компанії можна пояснити впровадженням міжнародних стандартів бухгалтерської звітності. Другою причиною на думку глави НАК “Нафтогаз” можуть бути спеціальні обов’язки з продажу газу для населення.

Про це Коболєв заявив в ефірі телеканалу “Прямий”, відео оприлюднено в YouTube.

“Перший аспект – формальний. Те, про що йдеться в цих документах, які я бачив, а я не впевнений, які саме документи потрапили в розпорядження журналістів інтернет-видань – про те, що “Нафтогаз” не мав права нараховувати резерв сумнівних боргів. Це дуже стара історія, вона тягнеться, здається, з 2016 року – це суперечка з багатьма урядами на тему того, чи маємо право, або ми не маємо право”, – сказав він.

Коболєв так само заявив, що “Нафтогаз” зобов’язаний використовувати міжнародні стандарти бухгалтерської звітності, тому такі резерви повинні нараховуватися.

“Але є закон України, який чітко говорить, що такі компанії, як “Нафтогаз” , які являють собою суспільний інтерес, а” Нафтогаз “точно потрапляє в цю категорію, зобов’язані користуватися міжнародними стандартами бухгалтерської звітності або фінансової звітності. І ці стандарти говорять, що такі резерви ми повинні нараховувати. Коли компанія такий резерв налічує на суму цього резерву, компанія зменшує свій чистий прибуток. І, відповідно, це впливає на дивіденди”, – заявив Коболєв.

При цьому також він вважає, що збитки обумовлені великою кількістю боргів.

“Перед нами існує велика кількість боргів, які були накопичені різними приватними посередниками, яким “Нафтогаз”зобов’язаний поставляти або продавати газ згідно з рішенням уряду. Так звану постанову про покладання громадських обов’язків, так зване ПСО. З цього ПСО нам заборгували десятки мільярдів гривень. І ми як сумлінна компанія, яка виконує закон України, нараховували цей резерв сумнівних боргів. Зараз ми впритул підійшли до того, щоб ці борги врешті-решт погашати, отримавши часткову компенсацію від державного бюджету”, – сказав він.

Глава правління НАК вважає, що причиною скандалу стала відкритість компанії.

“І я думаю, що справжня причина всього цього шуму – це якраз наша відкрита позиція, що, дивіться, колеги, були рішення, за якими ми віддавали газ, але за газ не розрахувалися, і за нього тепер змушений буде розраховуватися бюджет. Тому що це буде рішення уряду від імені держави Україна. І це є головною і єдиною причиною всього цього скандалу”, – додав Коболєв.

 

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Держаудитслужба провела ревізію НАК «Нафтогаз». Виявила недоліків та фінансових порушень на понад 225 млрд гривень. До того, НАК Нафтогаз два роки саботував проведення аудиту Рахунковою Палатою.

Серед виявлених порушень: продаж газу за заниженими цінами, незаконні виплати премій членам правління, несплата дивідендів до державної казни за 2018 рік 206 млн гривень.

Ці та інші порушення призвели до втрат понад 75 млрд гривень.

Виправдовуючи збитковість голова правління НАКу Андрій Коболєв наголосив, що у компанії до такого сценарію були готові і мають достатній запас міцності для проходження кризового періоду.

Утім, розрахунки Міністерства фінансів говорять про інше: як мінімум в найближчі чотири роки державна компанія приречена на збитки.