Збройні Сили України продовжують давати відсіч ворогу на Півдні України, здійснюючи наступальні дії.
Як підкреслила 24 каналу голова об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк, ситуація на Півдні залишається досить напруженою, насамперед для російських загарбників.
Всупереч тому, що погода мінлива і відчувається подих осені, на лінії зіткнення досить спекотно. Спекотно там саме ворогу. Нам вогневий контроль їх не зігріває, а випалює з цієї території,– наголосила Гуменюк.
ЗСУ продовжують позиційні бої, покращують своє положення і погіршують логістику та управлінську діяльність ворогів.
“Це нервує та знесилює росіян. Саме така ситуація нам і потрібна для подальших кроків”, – додала речниця ОК “Південь”.
Особливість контрнаступу в районі Херсона в тому, що росіяни там зібрали 15–20 тисяч осіб, які пов’язані з рештою окупованої частини України лише трьома мостами через Дніпро. Один із цих мостів – малий залізничний, усі мости пошкоджені. Інтерес українців атакувати саме тут у тому, що перед ними 15–20 тисяч людей, припертих спиною до річки. Легко перерізати їх лінії постачання боєприпасами, зброєю, пальним. Це дозволяє послабити логістику росіян, відсунути їх до річки та розпочати наступ.
Про це розповів військовий експерт, аналітик французького Інституту міжнародних та стратегічних відносин (IRIS), генерал Жан-Клод Алар в інтервю RFI.
“Оскільки росіян близько 20 тисяч людей, українців має бути більше. Для наступу потрібно набагато більше людей, аніж для оборони.
Українці отримали підтримку від США, які направили спеціальний пакет військової допомоги на $700 млн на цей наступ. Наступ готувався довгими тижнями, навіть місяцями. Про атаку у цьому районі говорили ще у червні, потім у липні, у серпні. Було очевидно, що атакувати треба там.
До того ж це призвело до того, що росіяни, які захищаються на півдні, прорідили або принаймні уповільнили свої зусилля на сході Донецької області. Тому українці змогли трохи просунутися і на Донеччині”, – зазначив експерт.
Він наголосив, що остаточних результатів не може бути за кілька днів. Перед тим, як судити про результати, має пройти кілька днів, можливо, кілька тижнів.
“Місцевість там дуже складна для атакуючої сторони – відкрита місцевість. Росіяни в позиції оборони викопали траншеї, організували укриття для солдатів та військової техніки. Атакуючий повинен вийти з окопа, із зони, де він захищений стіною землі, і просуватися по відкритій місцевості, де сидить прихований в окопі противник і обстрілює нападника з артилерії. Тому українці діятимуть обережно, щоб їхній потенціал не було знищено російською артилерією”, – пояснив він.
Він вважає, що якщо українці зможуть відсунути росіян на той бік Дніпра, це буде надихаючою перемогою для їхніх сил. А для росіян це стало б моральним та політичним провалом.
“Проте я не думаю, що в цих обставинах росіяни збираються йти. Вони залишатимуться там, де можуть залишитися – аж до набагато серйозніших потенційних поразок, ніж Херсон”, – наголосив Жан-Клод Алар.
До слова, російські війська зараз зіштовхнулися з дилемою – захищатися на Півдні чи розвивати наступ на Донбасі. Обидва напрямки дуже важливі для ворога, переконаний військовий експерт Петро Черник.
За його словами, на російське угруповання на правому березі Дніпра вже накинуто логістично-вогневий “зашморг”, а стратегічно-вогнева ініціатива – на боці українських сил.
“Ми намацали “больові точки” – ті, які називаються нищенням боєкомплекту до артилерії. Війна і надалі на 95% є війною артилерії”,– констатував Черник 24 каналу .
Він наголосив, що продовження нищення польових пунктів управління, пунктів зв’язку і найголовніше – забезпечення противника паливно-мастильними матеріалами, водою та їжею, затягає той самий “зашморг”, і він неминуче затягнеться до потрібного нам перелому.