Українська влада продовжує наступ на Віктора Медведчука. Після нещодавнього запровадження санкцій щодо телеканалів з орбіти впливу лідера ОПЗЖ, Рада нацбезпеки зробила те саме і щодо нього самого, його дружини Оксани Марченко, а також низки інших фізичних та юридичних осіб.

Рішення про введення санкцій проти Оксани Марченко, а також про її бажання йти в політику прокоментував у себе в Фейсбук журналіст Ігор Кондратюк. Передаємо його слова прямим текстом:

“Думаю, свого часу Оксана Марченко – ведуча популярних шоу “Україна має талант!” та “Х-фактор” (це ж не якісь ржачно-недалекі “Вечірні квартали”, це оптимістичні шоу про талановитий український народ!), при бажанні змогла би стати Президентом України. Але її кум поїхав своїми фсбшними шовіністичними мізками, і став добірним Пуйлом – першим агресором після Гітлера, хто окупував українські землі та розв’язав війну проти українців та української держави.

А вона сама з дітьми – на мою думку – стала його заручником. У якої розвинувся зразковий стокгольмський синдром. Думайте, кого обирати кумами!

Щоб не довелось ставати колабораціоністом… UPD “Я йду в політику, щоб повернути Крим, і українських прикордонників на східні рубежі країни. І ніхто,- навіть мій нерозумний кум – мені не завадить це зробити…” – така заява мала бути, якщо Марченко дійсно хоче бути українським політиком!” – резюмував він.

Також варто додати, що керівництво Служби безпеки України намагалося пом’якшити санкції, які Рада національної безпеки мала намір ввести проти восьми фізичних осіб, включаючи Віктора Медведчука. Але Рада підтримала більш жорсткий варіант, повідомили ZN.UA члени РНБО. І про це стало відомо після виходу указу і додатків до нього, йдеться в статті опублікованій 20 хвилин тому.

Згідно з пропозиціями СБУ, винесеним на засідання РНБО 19 лютого, передбачалося введення тільки п’яти видів санкцій:

 • блокування активів – тимчасове обмеження права людини користуватися і розпоряджатися належним їй майном;
 • обмеження торгових операцій;
 • призупинення виконання економічних і фінансових зобов’язань;
 • анулювання або призупинення ліцензій та інших дозволів, отримання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності, зокрема, анулювання або призупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами;
 • повна заборона заходу іноземних невійськових суден і військових кораблів у територіальне море України, її внутрішні води, порти.

Однак секретар РНБО Олексій Данилов запропонував з голосу додатково 7 санкцій до 5. Під час голосування було озвучено пропозицію затвердити рішення, включивши пропозицію, яка прозвучала. В результаті додано ще сім видів санкцій, а саме:

 • обмеження, часткове або повне припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень по території України;
 • запобігання виведенню капіталів за межі України;
 • заборона участі в приватизації, оренді державного майна резидентами іноземної держави і особами, які прямо або побічно контролюються резидентами іноземної держави або діють в їх інтересах;
 • заборона видачі дозволів, ліцензій Національного банку України на здійснення інвестицій в іноземну державу,
 • розміщення валютних цінностей на рахунках і вкладах на території іноземної держави;
 • припинення видачі дозволів, ліцензій на ввезення в Україну з іноземної держави або вивезення з України валютних цінностей та обмеження видачі готівки за платіжними картками, емітованими резидентами іноземної держави;
 • заборона передачі технологій, прав на об’єкти інтелектуальної власності;
 • інші санкції, що відповідають принципам їх застосування, встановленим цим законом.

Таким чином рішення РНБО щодо санкцій включає 12 пунктів.

Нагадаємо, 19 лютого РНБО ввела санкції проти 19 компаній, п’ятьох росіян і трьох громадян України: Віктора Медведчука і його дружини Оксани Марченко, а також Наталії Лавренюк – фактичної дружини Тараса Козака. Підставою для санкцій проти Марченко і Лавренюк стало те, що їм належить нафтопереробний завод в РФ, який поставляє продукцію терористичним угрупованням «ДНР» і «ЛНР».

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.