Киви, медведчуки, рабіновичі і їм подібні досі існують в українській політиці тільки тому, що минула влада так і не наважилась знищити все їхнє антиукраїнське промосковське шобло.

А навпаки — повертала їх з історичного небуття, давала можливість скуповувати телеканали й вирішувати долю українців у ролі «представників України» на перемовинах в Мінську, пише Олег Тягнибок, а також зазначає:

Досить мірятись тим, хто більше ненавидить московську пропаганду. Пустопорожні балачки нічим не допоможуть. Треба тиснути далі, не давати їм оговтатись і терміново голосувати за законопроект про кримінальну відповідальність за колабораціонізм. Нардеп від «Свободи» Оксана Савчук зареєструвала його у ВРУ ще 6 грудня 2019 року.

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораціонізм)

Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

I. Внести до Кримінального кодексу України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, № 25-26, ст.131) такі зміни:
1. Доповнити новою статтею 1111 у такій редакції:

«Стаття 1111. Колабораціонізм

Колабораціонізм, тобто особлива форма державної зради, яка полягає у військовому, політичному, економічному, адміністративному, культурному, інформаційному, медійному співробітництві громадянина України з державою-агресором або її представниками, створеними чи підтримуваними нею незаконними збройними формуваннями, яке завдало шкоди державному суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України, – караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією майна або без такої.

2. Ті самі дії, якщо вони вчинені особою, яка є представником влади, або повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, які призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків, – караються позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна або без такої.

4. Публічні заклики до колабораціонізму, а також виготовлення матеріалів із закликами до колабораціонізму з метою їх розповсюдження або розповсюдження таких матеріалів –
караються виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років».

ІІ. Внести до Кримінального процесуального кодексу України такі зміни (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2013, № 9-10, № 11-12, № 13, ст.88) такі зміни:

– частину другу статті 216 після цифр «111» доповнити цифрами «111-1»;
– частину другу статті 297-1 після цифр «111» доповнити цифрами «111-1».

IIІ. Прикінцеві положення:

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
2. Кабінету Міністрів України у тижневий строк з дня набрання чинності цим Законом:
– привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
– забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їхніх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.