Колишній глава українського уряду і лідер "Народного фронту" Арсеній Яценюк під час свого перебування прем'єром мав жорсткий конфлікт з президентом Петром Порошенко. Про це він розповів в інтерв'ю "Фокусу", передає Корупція.Інфо

"Вона (країна, – ред.) Живе по-іншому. Україна зразка 2013 року і Україна після подій 2014 го – це зовсім різні країни", – відповів Яценюк на запитання, чи стала Україна "жити по-новому" після перемоги Порошенко на виборах 2014 року.

Популярне: В Україні введуть податкову знижку для батьків: Що  потрібно знати

На його думку, країну, насамперед, змінили російська військова агресія, захоплення території, економічний колапс, переддефолтний стан, відсутність армії, поліції та "постреволюційний синдром, коли населення вимагає від влади дуже швидких результатів".

"Чому Україна стала іншою? Тому що після цих викликів об'єдналася в єдину політичну націю. Ми стали згуртованішими, відчули, що таке цінність країни. Люди зрозуміли, що нації виживають тільки в державах і цю державу треба захищати. Я усвідомлював, що на посаді прем'єра треба обирати між власною політичною кар'єрою і долею держави. Обрав друге. Що стосується того, яка країна при президенті Порошенко, то не мені його судити", – заявив екс-прем'єр.

Неготовність давати оцінку Порошенку Яценюк пояснив "жорстким політичним конфліктом" з президентом в 2015-2016 роках, через що він не може бути об'єктивним у цьому питанні.

"Тому що я необ'єктивний. У Порошенка був жорсткий політичний конфлікт зі мною в 2015-2016 роках. Нам вдалося вийти з нього з найменшими втратами для президента, з великими політичними втратами для мене і практично з нульовими втратами для держави. Тому діяльність будь-якого політика оцінюється не соціологією. Оцінку дадуть вибори і історія", – пояснив він.

Нагадаємо, Арсеній Яценюк очолював Кабінет міністрів з 27 лютого 2014 року по 14 квітня 2016 року. Петро Порошенко був обраний президентом України в травні 2014 року.