Народний депутат України від партії “Слуга народу” Ірина Верещук відповіла на звинувачення на адресу президента Володимира Зеленського з приводу його бездіяльності в боротьбі з корупцією в Україні.

Як заявила вона в коментарі OBOZREVATEL, садити корупціонерів не входить в обов’язки глави держави. Однак під час передвиборної кампанії він дійсно обіцяв, що “весна прийде, садити будемо”, і народ це запам’ятав, підкреслила нардеп.

“Про боротьбу з корупцією, то варто нагадати, що це не компетенція президента відповідно до Конституції України. Це питання більше юридичне, проте з політичної точки зору, так президент, будучи кандидатом, обіцяв” весна прийде, садити будемо “. І суспільство це запам’ятало. і ми бачимо, що тут мало результатів, ми не бачимо посадок. Тому мляві показники боротьби з корупцією не можуть справити враження на суспільство, що і призводить також до падіння рейтингів. Підсумовуючи, маємо об’єктивні обставини (коли закономірно після завищених очікувань довіра населення падає) і суб’єктивні обставини (пандемія, війна на сході України, критика іноді невиправдана)”, – сказала Верещук.

Сам Зеленський раніше також говорив, що не впливає на правоохоронні органи, щоб виконати свою передвиборчу обіцянку про “посадки” корупціонерів. Він зазначив, що правоохоронна система України потребує перезавантаження.

Як повідомлялося раніше, за словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, пріоритети президента США Джо Байдена і Зеленського по функціонуванню антикорупційної інфраструктури в Україні повністю збігаються.

Дипломат зазначив, що саме Зеленський жорстко в Україні став на захист антикорупційних органів та антикорупційної інфраструктури після рішення Конституційного Суду щодо скасування відповідальності за брехню в деклараціях.