Росія спробує домогтися якомога більших успіхів на фронті до річниці вторгнення – 24 лютого. Однак нової масштабної атаки на Київ не буде, оскільки на це у Росії вже немає сил.
Про це заявив секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов в інтерв’ю азербайджанському виданню Report.
“У них немає сил для захоплення Києва. Більш того, наше суспільство цього не допустить”, – заявив він.
У той же час Данілов допустив, що росіяни спробують перерізати шляхи поставок західної зброї, атакувавши західні регіони України з Білорусі.
“Ми готові до такого сценарію, розуміємо, що відбувається і дамо гідну відсіч”, – запевнив він.
Водночас журналіст УП Євген Будерацький підреслює, що повторний наступ із Білорусі був однією з головних тем для обговорення ледь не все літо і осінь. Ці розмови підігрівали спільні навчання російської та білоруської армії та перманентні біполярні заяви самопроголошеного президента Олександра Лукашенка.
Наразі концентрації людського ресурсу та техніки, достатньої для широкомасштабного наступу, у Білорусі не спостерігається. Може йтися хіба що про точкове залякування, бряцання зброєю на кордоні та імітацію великого наступу заради відволікання українських сил від інших напрямків.
Окремою темою в цьому матеріалі була виділена повторна атака на Київ, про ймовірність якої без наведення ймовірних термінів раніше попереджав головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.
Якщо розглядати спробу наступу на Київ без використання території Білорусі, завдання виглядає хоч і складнішим, але гіпотетично ймовірним.
На цей час сумнівними вважає перспективи наступу на Київ і міністр оборони Олексій Резніков. З ним погоджуються й аналітики з ISW, які розцінюють шанси росіян взяти столицю України як вкрай малоймовірні.
Наразі росіяни сконцентрували значні сили у Брянській, Курській та Бєлгородській областях Росії. Це може дозволити їм здійснити наступ на Сумщині або Харківщині з подальшою перспективою походу на столицю або повторної атаки на Харків чи спроби здійснення штурму на Куп’янському напрямку, про який йшлося вище.
Ці дії можуть носити масовий або локальний характер, зокрема для перехоплення ініціативи, про що згадував секретар РНБО Данілов в інтерв’ю “Reuters”.
Широкий наступ на міста-мільйонники або ще більш широкомасштабний марш-кидок через Сумщину і Полтавщину в бік Дніпра, потребує належної підготовки на російсько-українському кордоні, яка зараз не спостерігається.
Для подібних сценаріїв потрібно розгортання необхідної логістики (паливо, польове забезпечення тощо) і достатня кількість особового складу. Жодна з цих умов поки не сформована.
Загалом, за оцінками експертів, наразі в Україні задіяні близько 250-320 тисяч російських військових, ще 150-200 тисяч перебувають у резерві.
Ці цифри хоч і більші, аніж були у лютому 2022 року, однак не видаються достатніми. Проте це зовсім не виключає, що Москва в змозі сформувати ударні кулаки на кількох напрямках і спробувати завдати значної шкоди ЗСУ ще до настання весняного бездоріжжя або приходу нової західної техніки, з якою в Кремлі не дуже радо прагнуть стикатися на полі бою.
Як відомо, Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний наприкінці 2022 року заявляв, що Росія планує новий наступ і готує 200 тисяч мобілізованих. Глава Міноборони Олексій Резніков інформував, що Росія мобілізувала пів мільйона людей.
Радник Офісу Президента Михайло Подоляк заявив, що масштабний наступ росіян вже розпочався. Основні та активні бойові дії відбуваються в Луганській та Донецькій областях.
Російські окупанти намагаються відновити наступальні дії на Луганському напрямку фронту, однак їм не вдається досягти успіху. Активність окупантів протягом тижня зросла вздовж лінії Сватове – Кремінна на заході Луганської області.