Вселенський Патріарх Варфоломій заявив, що Константинополь цілком підтримує незалежну українську церкву і не збирається втручатися в її внутрішні справи.

Про це повідомляє прес-служба Православної церкви України в Facebook.

“Як 1031 рік тому ми з Константинополя дали вам хрещення, так само і тепер ми дали вам незалежність, можливість для вашої церкви виконувати своє служіння незалежно і без будь-якого втручання ззовні”, – підкреслив Варфоломій.

Він зазначив, що Константинополь ніколи не буде втручатися у внутрішні справи Української Православної Церкви.

“Вона – повністю незалежна і автокефальна. Звідси, з Константинополя, з Фанару, вона буде мати тільки високий захист і наші постійні молитви за успіх її справи”, – додав Вселенський Патріарх.

Нагадаємо, що перед зустріччю між представниками Константинополя та Офісом президента Зеленського виникли непорозуміння. Спочатку планувалось, що патріарх та президент України підпишуть спільну заяву. Однак в останній момент сторони не порозумілись і, як стверджують співрозмовники, у команді президента відмовилась підписувати документ, який готували на Фанарі у співпраці з МЗС.

Під час зустрічі з Вселенським патріархом Варфоломієм президент України Володимир Зеленський терміново зажадав внесення до тексту декларації пункту про скликання нового “об’єднавчого” собору за участю представників УПЦ МП і УПЦ КП.

На пропозицію Зеленського патріарх заявив, що єдиною канонічною православною церквою України Вселенський патріархат визнає тільки Православну Церкву України.

Чому заява Варфоломія про незалежність ПЦУ така важлива?

У Православній церкві України почалися незгоди та конфлікти. Усе через патріарха Філарета, який заявив про незгоду з уставами церкви та звинуватив митрополита Епіфанія у порушенні домовленостей. Він переконує, що на Об’єднавчому соборі 15 грудня його учасники нібито домовилися, що ПЦУ керуватиме саме він, а Епіфаній лише представлятиме церкву за кордоном.

20 червня патріарх провів так званий Собор УПЦ КП і там заявив про відновлення діяльності Київського патріархату. Філарет заявив, що відновлює Київський патріархат Окрім того, його учасники відкинули Томос. За їх словами, документ нібито ставить ПЦУ у залежність від Константинополя.

Раніше Філарет заявляв, що якби Київський патріархат і Українська автокефальна православна церква знали зміст тексту Томосу, то не погодилися б на нього.

Патріарх додав що не збирається виконувати три заборони Томосу.