Керівник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку полковник Євген Єрін заявив, що російські інтервенти готуються до наступу на Запорізькому напрямку.

“Ситуація на нашому напрямку залишається стабільно складною. Активних дій ворог поки не вчиняє. Проте окупанти постійно обстрілюють наші позиції і бʼють по цивільній інфраструктурі. Найбільш уразливим містом в цій ситуації залишається Херсон” – розповів Єрін.

Як також зазначив полковник, окупанти укріплюють свої оборонні рубежі та роблять мінні загородження.

“Зараз відмічається збільшення обстрілів на Запорізькому напрямку. В цілому ворог продовжує готувати свої оборонні укріплення та мінні загородження. Також останнім часом відмічається певне посилення підрозділів окупантів на Запорізькому напрямку, що свідчить лише про підготовку до наступу”, – додав він.

Керівник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку полковник Євген Єрін заявив, що російські інтервенти готуються до наступу на Запорізькому напрямку.

Він також розповів, що окупанти укріплюють свої оборонні рубежі та роблять мінні загородження.

Окрім того, окупанти з кінця минулого року підсилюють своє угрупування на Мелітопольському та Бердянському напрямках шляхом розгортання додаткових сил та засобів. Також вони проводять заміну та ротацію тих частин і підрозділів, які допустили зниження рівня своєї боєздатності або потребують доукомплектування та відновлення. Зокрема, протягом двох останніх діб російське командування провело достатньо масштабну ротацію підрозділів на Мелітопольському напрямку.

Російські збройні формування посилюють тиск на Сили оборони України на Донеччині, водночас Росія може розпочати наступ на лівобережній частині Запоріжжя.

Про це під час брифінгу 12 січня повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України, бригадний генерал Олексій Громов.

“Найвища активність ворога відмічається на Бахмутському, Лиманському та Авдіївському напрямках. Ворог розраховує перехопити стратегічну ініціативу”, — зазначив він.

За словами генерала, прогнозується, що найближчим часом російські війська намагатимуться вийти на адміністративні кордони Донецької області. Також Генштаб очікує, що РФ може активізувати свої дії щодо захоплення лівобережної частини Запорізької області. Окрім того, зберігається загроза масштабного наступу з білоруської території.

“Протягом поточного року потенційна загроза повторного наступу ЗС РФ з території Білорусі буде зберігатись. На даний час ударного угруповання для відновлення бойових дій з території республіки Білорусь не спостерігається”, — пояснив військовий.

На тлі війни в Україні Росія намагається суттєво збільшити чисельність своїх військ.

“Російським командуванням анонсовано масштабні заходи з реформування Збройних сил. Зокрема збільшення загальної чисельності до 1,5 мільйона осіб та формування щонайменше 20 нових дивізій”, — зауважив Олексій Громов.

При цьому росіяни продовжують займатися мародерством та депортаціями мешканців захоплених українських територій.

“Водночас окупанти займаються мародерством і тероризують мирних мешканців на тимчасово окупованих територіях України. Продовжують практику виселення людей. Прискорюють заходи до незаконної інтеграції до російської адміністративно-правової системи”, — розповів Громов.

Зокрема російські окупанти почали замінювати посвідчення водіїв на російські та видавати номерні знаки російського зразка із цифровим позначенням регіону Російської Федерації.

“Оголошено що експлуатувати транспортні засоби без виконання цих умов буде заборонено. А у разі порушення їх можуть вилучати”, — додав він.