В Україну прибули зенітно-ракетні комплекси Patriot від США, Нідерландів та Німеччини.

Про це в Telegram написав перший заступник міністра оборони України Олександр Павлюк.

За його словами, системи Patriot від США, Нідерландів та Німеччини дозволять захиститися від ударів російських крилатих ракет та БпЛА.

Павлюк подякував партнерам за суттєве підсилення протиповітряної оборони України.

Інформація про те, що протягом останнього тижня Німеччина передала Україні зенітно-ракетний комплекс Patriot із ракетами до нього, з’явилась напередодні на сайті уряду Німеччини.

Окрім ЗРК Patriot і ракет до нього, німецька сторона надала 16 вантажних автомобілів Zetros і два авто для патрулювання кордону.

Також слід зазначити, що минулого місяця бійці Збройних Сил України завершили навчання на ЗРК Patriot в пришвидшеному форматі.

На таку хорошу новину відреагував і міністр оборони України Резніков. Він підтвердив передачу Patriot Україні і розповів про непрості переговори:

“Патріоти” для патріотів. Чи знаєте ви, як візуалізувати сон? Треба розповісти про це світові і дати йому життя! Саме так сталося з Patriot, ще до великомасштабної війни, ще до мого призначення на найважливішу посаду мого життя у найважливіший момент мого життя. Саме це сталося під час мого візиту до Сполучених Штатів у серпні 2021 року, коли я виконував обов’язки заступника голови уряду з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Тоді я вперше сказав нашим партнерам: “Нам потрібні Patriot”. Свобода і незалежність нашої країни під загрозою. І що ми почули? “Це неможливо! Але для України немає неможливого” – наголосив Олексій Резніков.