Заступник керівника Офісу президента України (ОПУ) Ігор Жовква вчора провів зустріч із надзвичайним і повноважним послом Японії в Україні Кунінорі Мацудою. Про це повідомили в прес-службі глави держави.
Жовква подякував Японії за підтримку України в питанні імплементації Формули миру президента Володимира Зеленського, зокрема в контексті головування Японії в “Групі семи” (G7).
“Лідерство Японії у підтримці України є прикладом для багатьох наших партнерів, зокрема з країн Глобального Півдня”, — зазначив заступник керівника Офісу президента.
Співрозмовники обговорили підготовку до ще однієї зустрічі на рівні радників із національної безпеки щодо реалізації української формули миру, а також організацію Глобального саміту миру.
Заступник керівника Офісу глави держави також подякував Японії за її важливу роль в ухваленні країнами G7 12 липня Спільної декларації про підтримку України, яка стала основою створення системи дієвих гарантій безпеки України на шляху до членства нашої країни в НАТО.
“Лише за два тижні після ухвалення Спільної декларації про підтримку України до неї офіційного долучилися 12 нових країн, і їх кількість зростатиме надалі”, — наголосив Жовква.
Співрозмовники відзначили конструктивний діалог між двома країнами й домовилися надалі координувати спільні дії.
Варто відзначити, що нещодавно Японія погодилась надати Україні необхідну допомогу, зокрема для розмінування територій. Про те, що Японія разом з Хорватією допоможе в розмінування території України повідомляє видання Nikkei.
Наприкінці минулого тижня міністр закордонних справ Японії Йошімаса Хаяші провів переговори з міністром закордонних і європейських справ Хорватії Гордан Грлич Радманом у Токіо. Вони обговорили можливу допомогу Японії.
Також хорватський міністр закликав свого японського колегу взяти участь в міжнародній конференції, що пройде в Загребі та буде організована Хорватією та Україною.
«Оскільки міжнародному порядку загрожує небезпека, співпраця між країнами-однодумцями є як ніколи важливою», – розповів Йошімаса Хаяші
Крім того, Гордан Грлич Радман зазначив:
«Підтримка України є внеском у світовий мир і стабільність».
Також зазначимо, що Міжнародні партнери планують виділити Україні $244 млн та спецтехніку на потреби гуманітарного розмінування, відповідних домовленостей уже досягнуто. Про це повідомила перша віцепрем’єрка — міністр економіки Юлія Свириденко в колонці «Української правди».
«Наші донори, зокрема США, Євросоюз, Японія, Німеччина, Велика Британія, Норвегія, Швеція, Італія, Литва, Нідерланди, Данія, Канада, Австрія, Швейцарія, Корея та Фонд Говарда Баффета сумарно виділять Україні понад $244 млн на потреби гуманітарного розмінування», — написала вона.
За словами Свириденко, до кінця року Україна отримає 10 машин для розмінування виробництва хорватської DOK-ING та ще 10 машин від Global Clearance Solutions, майже 200 піротехнічних машин, понад 600 металодетекторів, 50 підривних машин, індивідуальні набори для розмінування, вибухозахисні костюми, квадрокоптери, роботизовані системи для знешкодження боєприпасів тощо.
Обладнання нададуть Японія, Канада, Корея, Швейцарія, Литва, Фонд Говарда Баффета, ПРООН та інші. За даними віцепремʼєрки, також є домовленості з DOK-ING і данською HYDREMA щодо локалізації їхнього виробництва в Україні.
Віцепремʼєрка додала, що для пришвидшення розмінування Мінекономіки працює над збільшенням спроможності держінституцій, залученням неурядових організацій і бізнесу до протимінної діяльності.
Зазначимо, що для того, аби сприяти залученню приватного бізнесу, Мінекономіки проводить експеримент із виведення робіт з розмінування у площину публічних закупівель. Зараз триває підготовка першої процедури закупівель на розмінування.