Росія зазнала рекордних втрат на полі бою в Україні. Всього за місяць ЗСУ знищили 439 танків армії РФ. Військово-політичний експерт пояснив, з чим пов’язані такі рекордні втрати.
«Це рекордний показник за весь період повномасштабного вторгнення в Україну. Навіть на початку березні 2022 року не було таких втрат у них по танках. З чим це пов’язано? Як би це дивно не звучало — із загальним дефіцитом техніки», — зазначив експерт.
За його словами, через цей дефіцит росіяни використовують танки у невластивих для них цілях.
«Річ у тім, що коли здійснюються наступальні дії, то у першому ешелоні не танки використовуються, а ББМ. Повинен бути мікс: один танк на три ББМ. Приблизно таке співвідношення. На сьогоднішній день у росіян танки використовуються як завгодно, але не за своїм прямим призначенням (вогнева підтримка піхоти). Їх використовують як артилерію — імітацію самохідних артилерійських установок через брак артилерії; їх використовують як ББМ, хоча це взагалі не їх функціонал; їх виставляють у перший ешелон під час атак», — розповів Коваленко.
Він вважає, що у міру того, як у військ РФ зменшується кількість ББМ, збільшується і кількість втрат серед танків, якими вони їх намагаються замінити.
Незважаючи на це, Росія продовжує атакувати Україну з усіх напрямків, поки увага світу зосереджена на Близькому Сході. Війська Путіна провели потужні штурми впродовж останніх трьох тижнів, подекуди вони були результативними.
Як йдеться у матеріалі Time, тривають важкі тижні для Києва. Британський екс-військовий Мейсер Гіффорд, який воює за Україну, назвав цей період «темними та важкими часами».
У відповідь на літній наступ Києва Путін більше місяця тому наказав російським військам розпочати локальні контратаки в кількох точках уздовж 1000-кілометрового фронту. Кремль сподівався відібрати ініціативу до настання зими.
Росія кинула більше людей і техніки для кількох лютих нападів на північному сході Донбасу, у напрямку Куп’янська; на південному сході Донбасу — в Авдіївці; і на Запоріжжі, на північ від Токмака, щоб зупинити просування українців на південь.