Наразі, Бахмутський напрямок залишається одним з гарячіших на фронті. І хоча місто Бахмут повністю зруйноване російськими окупантами, вони продовжують концентрувати там свої сили. На півночі Бахмуту ситуація складніша ніж на півдні. На жаль, останні декілька днів ініціативу взяла РФ, але ситуація стабілізується.

Про це розповів співзасновник DeepState Роман Погорілий в етері українського телеканалу

«Зміни на мапі не суттєві, але вони є, окупанти тиснуть на цьому напрямку. На жаль, там не дуже вигідне положення для ЗСУ, з точки зору географії розташування. Але ситуація стабілізується, тиск по суті відбитий, зараз там сильних зміщень немає», — повідомив Погорілий.

За його словами, ситуація зараз контрольована, але на півночі Бахмуту ситуація залишається складнішою ніж на півдні.

Зазначимо, Російська окупаційна армія активізувала наступальні дії на Авдіївському напрямку з політичних мотивів. До кінця поточного року державі-терористу Росії потрібні нові «перемоги».

Для України такі дії ворога небезпечні, бо війська РФ кинули під Авдіївку великі сили. Про це в ексклюзивному інтерв’ю  розповів військовий експерт Михайло Жирохов.

За його словами, російський наступ під Авдіївкою має не військове, а політичне значення. До кінця 2023 року керівництву Росії потрібні «перемоги» на фронті, тому окупанти активізувалися на новому напрямку, де бойові дії фактично тривають дев’ять років.

«Потенційно це дуже небезпечно для нас, тому що противник кинув сюди досить великі сили, триває наступ з двох напрямків, з півдня та півночі. Там дуже невеликі відстані, всього 7-8 кілометрів між позиціями. За військовими мірками це дуже-дуже мало», – пояснив експерт.

Також він додав, що на Авдіївському напрямку від початку повномасштабного вторгнення РФ не було активних бойових дій. Завдяки цьому українські воїни змогли там досить потужно зміцнитись та збудувати фортифікаційні споруди. Жирохов підкреслив, що під Авдіївкою невелика кількість доріг, якими можна наступати і війська РФ зрозуміли це вже після початку наступу.

Військовий експерт упевнений, що з військової позиції взяття Авдіївки нічого не дасть ворогові, бо далі за нею дуже важко наступати – там друга та третя лінія фронту. У разі успіху російські війська трохи покращать своє тактичне становище та вирівняють лінію фронту.

«Не хотілося б цього, але явно повторюється історія з Бахмутом, коли противник намагався завдавати ударів з флангів, а потім все ж таки перейшов до тактики м’ясних штурмів, до тактики вуличних боїв. Фактично лише завдяки цьому вони змогли захопити Бахмут», – каже експерт.

Водночас Жирохов звернув увагу, що російські окупанти віддають перевагу тактичній авіації на Авдіївському напрямку. Це пов’язано насамперед із нестачею артилерійських боєприпасів. До того ж безліч артилерійських знарядь окупанти стягнули в Запорізьку область.

«Звісно, зараз наступає й кадрова армія, але вони вимушені використовувати саме авіацію, Су-25. Окрім того, артилерія має меншу потужність. Су-25 несуть 500-кілограмові бомби. Артилерійські снаряди калібру 122, 155 міліметри не завдають такої шкоди, як потрібно для наступу», – заявив Жирохов.

За його словами, проблема не лише в тому, що артилерії мало, а ще й в тому, що калібри артилерії недостатні, щоб зламати нашу оборону на цьому напрямку.

Водночас українські захисники намагаються наступати у напрямку траси Бахмут – Горлівка. Саме вона є головним логістичним шляхом ворога, по якому здійснюється постачання в Бахмут. Сили оборони наступають на цій ділянці, проте ворог зосередив сили поблизу Кліщіївки, що значно ускладнює ситуацію на цьому напрямку.