Військовий експерт Олег Жданов пояснив, чи можуть окупанти залишити Донецьк.

Про це він розповів в інтерв’ю ТСН.ua.
Експерт прокоментував звинувачення Путіна, що мовляв Україна “залишила Донецьк без води”.

“Справа в тому, що вони не переживуть зиму без води. Через відсутність води вони не можуть утримувати війська у Донецьку. Адже особовий склад потребує багато води, а возити постійно вони не в змозі. Для них це величезна проблема”, – зазначив Жданов.

Він нагадав, що в окупованому Донецьку технічну воду подають один раз на три дні лише на декілька годин.

“Фактично, питання утримання Донецька сьогодні може вирішуватися в районі Бахмута і Соледара”, – підсумував експерт.

Раніше вже говорилось про те, що окупаційна армія втратила наступальний потенціал. У перспективі війська РФ можуть втратити і оборонний потенціал.

“Путін намагатиметься вичавити з Росії весь військовий потенціал для того, щоб вести війну з нами на виснаження. Для нього це єдиний вихід, тому що наступального потенціалу у російської армії більше немає”, – каже експерт.

За його словами, війна країни-агресорки проти України – це війна на виснаження. Зараз армія РФ здатна створювати загрозу наступу лише на окремих ділянках фронту. Натомість на більшій частині лінії фронту пішла в “жорстку оборону”.

Попри невдачі, диктатор намагається переконати населення, що, мовляв, “спецоперація” в Україні йде за планом. Очільни Кремля з усіх сил прагнепереконати росіян у тому, що необхідності в мобілізації немає, але за фактом призов не припинявся.

“Але настрої в Росії вже не ті. Люди хоч і підтримують в більшості війну з Україною, але вони вже починають ставити запитання: почекайте, чому ми повинні йти в бій, якщо є сама непереможна і легендарна армія?”- сказав Жданов.

Росія фактично провалила призов до армії і готова знизити вік призовників до 17 років, порушуючи цим закон.

“Російська Федерація фактично провалила призов. Поки що офіційних даних немає, але кажуть, що ті 100 тисяч призовників, які планували, вони не набрали. І вони навіть сьогодні готові знизити вік призовної кампанії до 17 років. Не 18, а в порушення законодавства знизити до 17 років і загрібати всіх, хто потрапить під облави і під вручення повісток”, – зазначив Жданов.
Військовий експерт Олег Жданов вважає, що ударами по російських аеродромах Україна вщент зруйнувала ще один міф про непереможну армію РФ.

Як він заявив в ефірі Апостроф TV, ці інциденти довели, що історія РФ про “найміцнішу і найнеприступнішу” ППО теж виявилася фейком.

“В принципі, ще один міф ми зруйнували повністю, вщент. Якщо на початку війни Росія хизувалася тим, що в неї “друга армія в світі”, то я нагадаю, що Росія завжди підкреслювала, що в них найміцніша і найнеприступніша ПВО в світі. Але так сталося, що пролунали вибухи”, – зазначив Жданов.

За словами експерта, вибухи на аеродромах вплинуть на російське суспільство, а також можуть створити антивоєнні настрої всередині РФ.

“Дійсно, такі вибухи і на такій глибині від кордону з Україною формують суспільну думку в плані того, що “це не наша війна і туди не треба втручатися”, і лякають населення, створюють антивоєнні настрої. Але все ж таки підтримка цієї війни залишається досить високою в російському суспільстві. Вони розраховують так, що там десь є регулярна армія. Їм же не кажуть, що її вже немає, майже немає тієї армії. От нехай вона воює, ми це підтримуємо, але самі на війну не підемо. Ось такі приблизно настрої сьогодні формуються в російському суспільстві”, – пояснив Жданов.

Військовий експерт Олег Жданов пояснив, навіщо російський диктатор Путін знову повернувся до ядерних погроз

“У нього просто немає виходу. Це єдина тема, яка ще може бентежити захід стосовно РФ і стосовно особисто Путіна. Тому він її піднімає. У більшості країн світу, зокрема і великої сімки G-7, я думаю, що і у більшості країн G-20 чи вже G-19, вони його списали. Вони розуміють, до чого веде Росія. Тому він і повертає ці теми”, – пояснює експерт.

Водночас Жданов зазначає, що ядерна риторика очільника Кремля змінилася, оскільки він заявив, що Росія першою ніколи не застосує ядерну зброю, а лише у відповідь.

“Якщо ти першим не збираєшся, тоді навіщо ти піднімаєш цю тему. А тому, що це єдине, чим він може нагадати про себе світу”, – наголошує військовий експерт.