Очільник комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев поділився з українськими громадянами радісною та довгоочікуваною новиною. Він наголосив, що Україна може отримати черговий транш МВФ у грудні цього року. За словами політика, наша країна виконала більшість структурних маяків для отримання фінансової допомоги від Фонду.
Про це він сказав в ефірі “Українського радіо”.
“Є сподівання на те, що наша переговорна команда досягне успіху і ми отримаємо транш у грудні”, — наголосив Дмитро Гетманцев.
Варто звернути увагу на те, що місія Міжнародного валютного фонду нещодавно зробила паузу у візитах в Україну, щоб детально вивчити та проаналізувати питання антикорупційних органів, справ навколо Суркісів та Приватбанку, використання коштів з COVID-фонду тощо. Керівництво Фонду регулярно нагадує офіційному Києву про важливість нової антикорупційної інфраструктури в Україні, однак наразі не може назвати дату місії для траншу stand by.
Нещодавно також очільник Міністерства фінансів Сергій Марченко запевнив українців, що команда Денис Шмигаля повністю виконує ті структурні маяки, які передбачає програма співпраці з МВФ. Кабінет міністрів розраховує до кінця року отримати заплановані транші.
Окрім того, очільник НБУ Кирило Шевченко нещодавно повідомив, що свіжий макропрогноз регулятора побудований на припущенні, що другому траншу від Фонду бути в 2020 році. Як уже згадувалося раніше, Рада директорів МВФ затвердила програму співпраці з Україною на 5 мільярдів доларів. Програма розрахована на 18 місяців.
У Міжнародному валютному фонді нагадали про умови, які необхідно підтримувати Україні для отримання нового траншу за програмою stand-by. Перш за все вони стосуються боротьби з корупцією на всіх рівнях. Про це повідомляє брифінг речника структури Джеррі Райса.
Під час виступу представник не став прямо коментувати рішення Конституційного суду щодо Національного антикорупційного бюро.
“Підтримка незалежності, цілісності НАБУ, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Вищого антикорупційного суду (ВАКС) — ключ до структурних реформ і переходу до потужнішого та справедливого зростання, попередня умова поточної програми підтримки МВФ”, — пояснив Райс.
Водночас він зауважив, ще тривають дискусії з приводу сьогоденної програми stand-by.
“Я не можу надати дати місії щодо першого перегляду”, — додав речник. Таким чином, залишається під знаком питання дата надсилання траншу до Києва.
Нагадаємо, нову програму МВФ затвердив у червні, вона триватиме 18 місяців, а обсяги її сягатимуть близько 5 мільярдів доларів США.
Обсяги негайного виділення в першому транші досягають суми у 2,1 мільярда доларів.
“Нова програма спрямована на те, щоб допомогти Україні впоратися з проблемами пандемії COVID-19 шляхом забезпечення платіжного балансу і бюджетної підтримки, зберігаючи при цьому досягнення і просуваючи невеликий набір ключових структурних реформ, щоб гарантувати повернення України до зростання після завершення кризи”, — оголосили тоді у відомстві.