Депутатка Юлія Світлична в інтерв’ю “РБК-Україна” дала свою оцінку ситуації, яка зараз відбувається в країні.
Подаємо її слова в оригіналі:
Я категорично проти закриття будь-яких лікарень та скорочення лікарів. Замок на дверях лікарні або лікарні без лікарів – це далеко не ті зміни, на які чекають люди. Реформа – це, насамперед, сучасне медичне обладнання, нові клініки, нова система підготовки лікарів, якісні умови для лікування, гідна зарплатня для медиків, оперативність та доступність медичної допомоги для людей. І точно не за принципом “до основанья, а затем….”.
Зараз COVID-19 не відрізняє багатих від бідних, не відрізняє ані релігії, ані посад. А нинішній стан української медицини – це розплата за постійний політичний популізм, за безвідповідальність тих, хто роками знищував нашу медицину, хто закривав лікарні, хто ігнорував потреби лікарів та пацієнтів.
Рівень соціального захисту людей треба підвищувати. Іншого шляху немає. Це європейські принципи.
Зараз вкрай необхідно проіндексувати пенсії та прожитковий мінімум. Ці 11% індексації пенсій, запропоновані урядом, виглядають не зовсім серйозно. Люди повинні мати можливість задовольнити свої реальні потреби, а не отримати підвищення “для галочки”. Також потрібно забезпечити всі соціальні виплати в умовах кризи та негайно запровадити дієву соціальну допомогу людям.
Це окрема велика робота. Складна. Необхідно втримати баланс між сприянням розвитку економіки та соціальними витратами. Простіше кажучи, потрібно не “задушити” бізнес податками, і при цьому мати кошти на соціалку.
Потрібна фахова оптимізація витрат держави. Не скорочення наосліп, а дієва оптимізація. Це різні речі. Хочу почути від уряду думку та плани щодо цього.
Зазначимо, раніше ми повідомляли, Світлична заявляла, що медицина буде зміцнюватися лише тоді, коли українські політики та держслужбовці найвищого рівня будуть лікуватися в українських лікарнях, а не за кордоном. І це потрібно закріпити законодавчо. Це як декларування, яке має бути обов`язковою умовою. Тільки декларування – це фінансова дисципліна, а розвиток медицини – це соціальна відповідальність політиків.
Багато політиків будуть завжди проти цього.
Для таких скажу таке: потрібно усвідомити, що ми всі в одному човні. І звичайні люди, і депутати, і міністри. І на берег зійти можливості немає. Як і пересісти в інший човен. Який медпункт та лікаря на кораблі маємо, так й будуть нас лікувати. Це – реальність, яку політики мають прийняти.
Будемо ініціювати ухвалення відповідних законодавчих норм – резюмувала вона.