Вперше за довгий час з’явившись перед публікою, російський диктатор Володимир Путін зробив багато заяв про війну проти України.

Президент РФ спробував виправдати дії своєї держави і назвав території нашої держави російськими.

Путін відзначився свіжою порцією висловлювань під час зустрічі з ветеранами Другої світової війни. Головною темою у промові президента РФ стала війна в Україні.

Диктатор сказав: “Все, що ми робимо сьогодні, в тому числі і “спеціальна військова операція”, це, як я вже багато разів говорив, — спроба припинити цю війну. Ось у чому сенс нашої “операції”: захистити наших людей, які там, на цих територіях проживають. Це наші історичні території, як я вже говорив після розвалу Радянського Союзу. Зараз не буду давати оцінок, тут не місце і не час. Але, у всякому разі, Росія примирилася з цією подією. Але, тим не менш, ми не могли не відреагувати на те, що там почало відбуватися після “перевороту державного”.

Якщо що – це він так називає втечу свого дружка Януковича, з яким вони ймовірно й мали будувати радянський союз 21-го століття з Лукашенко і газом

Окремо диктатор висловився про долю Донбасу, на який сам же і приніс війну в 2014 році. За його словами, Росія “довго намагалася домовитися”, але її нібито “водили за ніс”. І таке, як заявив диктатор, “трапляється не вперше”.
Не минув Путін і тему Другої світової війни. Він заявив, що на Ленінградському фронті представники багатьох європейських держав скоювали злочини. Але раніше Росія нібито про це мовчала з метою не псувати відносини з іншими державами.

Кремлівський тиран також заявив, що на одному з голосувань в ООН за документ, що засуджує героїзацію нацизму, “проти висловилися 50 країн”. Ніяких доказів на підтвердження своїх слів президент Росії, як зазвичай, не надав.

Своєю чергою генерал армії України, екскерівник Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж вважає, що президент РФ Володимир Путін і надалі максимально нагнітатиме ситуацію, однак не піде на оголошення загальної мобілізації в Росії.

Він зазначив, що в російському суспільстві почалися бродіння, тому режиму потрібно створити потужний образ ворога.
Маломуж вважає, що диктатор ще не раз заявлятиме про загрози Заходу і НАТО. Адже він неодноразово говорив до війни про це, нагнітаючи ситуацію і шукаючи привід для війни, і, звісно, це все дуже чітко артикулює зараз. Генерал констатував, що Путін на всіх рівнях, і його все оточення говорить, що НАТО веде війну руками України, намагаються створити повномасштабні військові операції проти Російської Федерації з метою знищення Росії.

“Що він переслідує? Він зараз хоче зорієнтувати саме все населення, яке поступово починає розуміти, що тут гинуть їхні діти, чоловіки, брати тощо. І поступово починається бродіння. Вони чітко відстежують ситуацію в російському суспільстві й не допустять ризику”, — сказав Маломуж.

На думку генерала, Путін і його оточення розуміють, що оголошення загальної мобілізації може призвести до масового невдоволення і протестів. Тому образ ворога потрібен для об’єднання російського суспільства.

Американські аналітики відзначають, що продовження прихованих мобілізаційних заходів та потенційна підготовка до наступної хвилі мобілізації в тандемі з поточним осіннім призовним циклом, ймовірно, створюють значне навантаження на і без того перевантажений російський апарат формування збройних сил.

Аналітики нагадують, що Кремль раніше заявляв, що президент Росії Володимир Путін не має необхідності підписувати указ про формальне завершення періоду мобілізації. За оцінкою ISW, Путін, напевно, наказав припинити так звану часткову мобілізацію, щоб звільнити бюрократичний та адміністративний потенціал для призову.

“Однак очевидно, що російська влада ніколи не припиняла мобілізаційні зусилля повністю, а це означає, що обмежена кількість мобілізованих призовників все ще проходить через систему підготовки в той же час, коли призовники проходять свій власний цикл навчання”, — кажуть аналітики.