Останні кілька годин усі ЗМІ гудуть, повідомляючи про те, що напруга між Тайванем та Китаєм зростає.

Через погрози з Китаю збити американський літак, а також через можливий візит Пелосі, на Тайвані підняли у небо винищувачі.

Масла у вогонь підливають військові навчання, які оголосив Китай, перекривши Тайванську протоку. За даними ЗМІ, снаряди китайських РСЗВ долітають до Тайваню.

Журналіст Чаухард Паверз зухвало повідомив, що китайська артилерія долітає до берегів Тайваню. Крім того, за даними ЗМІ, Китай перемістив свою артилерію на узбережжя, яке за 180 кілометрів від острова.

За даними ізраїльського видання Terror Alarm, Тайвань розгортає ПП в районі аеропорту Таоюань. Водночас обстріли Китаю, які Пекін називає навчаннями, не припиняються.

Інтернет-простором уже ширяться навіть відео, на яких чітко видно, що снаряди літають прямо біля острова, наражаючи усіх на небезпеку.

У Пекіні категорично проти візиту третьої за значимістю особи США на Тайвань, тому Китай всіляко погрожує. Зокрема навіть лунали окремі заяви про можливість збити американський літак. За даними ЗМІ, Тайвань розгорнув ППО в районі аеропорту, куди би мав приземлитися американський борт.

Китай заявляв, що відповість “рішучими заходами”, якщо Пелосі відправиться на Тайвань. Напередодні Чжао Ліцзянь, офіційний представник міністерства закордонних справ Китаю, повторив, що Пекін “твердо заперечує” проти можливого візиту.

Водночас у застосунку Flightradar24 за літаком, яким Ненсі Пелосі полетіла до Азії, спостерігає понад 100 тисяч людей по всьому світу.

Наразі Китай  робить все, щоб залякати усіх довкола.