Після звільнення Андріївки бійці 3-ої окремої штурмової бригади отримали контроль над дорогою, яка веде з Бахмута до Горлівки. Важливість Андріївки була визнана навіть «вагнерівцями», які раніше активно брали участь у битві за цей населений пункт. Про це повідомив військовий експерт та співголова громадської ініціативи «Права справа» Дмитро Снєгирьов у коментарі для Новина.LIVE.
За словами Дмитра Снєгирьова, одним із ключових наслідків поразки під Андріївкою для російських окупантів є втрата контролю над дорогою, яка пов’язує Бахмут із Горлівською агломерацією.
«Це був серйозний логістичний хаб, за який довго точилися бої», — пояснив експерт.
Тож тепер, після звільнення Андріївки і знищення великої кількості російських військ, для ЗСУ відкривається шлях у напрямку Горлівки.
Важливість Андріївки, нагадав Снєгирьов, розуміли у ПВК «Вагнер», бо саме цей населений пункт вони намагалися захопити особливо активно.
«Саме блокування Андріївки давало можливість взяти під свій контроль логістику підрозділів ЗСУ, які захищали Бахмут», — підкреслив експерт.
Село Андріївка повністю зруйноване, його фактично не існує. Але його захоплення дає змогу ЗСУ рухатися далі, звільняючи наші землі від російських загарбників. Про це сказав пресофіцер Третьої окремої штурмової бригади Олександр Бородін в ефірі телемарафону.
Бородін підтвердив, що Андріївка дійсно звільнена.
«На жаль, вона в такому стані, що… я не впевнений, що там можна десь закріпити флагшток», – сказав він.
Вцілілих будівель у селі немає. Від зими там уже не було цивільного населення, адже Андріївку захопили окупанти. Під час свого просування взимку росіяни нищили й так невеличкий населений пункт.
Староста Іванівського Старостинського округу Данько розповіла, що в крихітній Андріївці не було власної інфраструктури та відділення пошти. До початку повномасштабного вторгнення там жило усього 77 людей.
Ворог обороняв село дуже активно: сильно мінували територію, по наших захисниках працювала артилерія і дрони. Цей квадрат важливий для подальшого просування, тож звільнення Андріївки – це великий крок, після якого можна робити подальші кроки.
Просування українських воїнів до Андріївки було вкрай обережним, щоб зберегти максимальну кількість бійців.