Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроект №6427-д "Про Конституційний Суд України", передає Корупція.Інфо

Популярне: У самому центрі Львова сталася жахлива ДТП, автівку просто розчавило

За документ проголосували 245 парламентаріїв.

Так, документом передбачається введення на законодавчому рівні порядку реалізації права на конституційну скаргу; приведення у відповідність до вимог Конституції України процедури здійснення Конституційним судом України конституційних проваджень.

Підкреслимо, що, згідно з висновком Головного юридичного управління ВР, законопроект не відповідає окремим положенням Конституції України, не містить в окремих випадках завершених механізмів правового регулювання і не узгоджується з іншими законами України.

Також планується конкретизувати конституційні принципи діяльності КСУ при здійсненні конституційного провадження, законодавчо закріпити нову організаційну структуру Конституційного суду України, яка дозволить суду ефективно реалізовувати свої повноваження.

Відзначимо, в доопрацьованому проекті вдосконалено конкурсні засади відбору кандидатур на посаду судді Конституційного суду України, виключено положення про необхідність сплати збору за подачу конституційної скарги суб'єктами, які її подають.

Проектом також узгоджені з нормами Кодексу України про адміністративні правопорушення приписи проекту про відповідальність за порушення порядку проведення пленарних засідань в КСУ; уточнена стаття, яка регулює визначення судом терміну припинення дії актом (його окремими положеннями); докладніше сформульовані норми законопроекту про зміну юридичної позиції Конституційного суду України.

Крім того, доопрацьовані пункти 3 і 4 Прикінцевих положень проекту з метою врегулювання питання щодо конституційних скарг, поданих до вступу в силу закону.

Нагадаємо, в кінці червня ВР прийняла в першому читанні законопроект №6427-д "Про Конституційний Суд України". За документ проголосував 231 парламентарій.