Сенат США раніше обіцяв, що підготує пакет санкцій у разі вторгнення армії РФ в Україну. Що це за санкції – показав сенатор-демократ Роберт Менендес, який подав на затвердження відповідний законопроект. Пише телеграм-канал Вертикаль.

За цим документом, якщо Кремль таки перейде до повномасштабної агресії проти України, США оголосять заборону на в’їзд Путіна, Лаврова та Шойгу, а також інших осіб, яких Білий Дім вважає причетними до організації атаки на нашу країну. Крім того, Держдеп, Мінфін і розвідувальна спільнота мають показати дані про активи всієї «кремлівської верхівки».

І, мабуть, найголовніше – якщо РФ атакує Україну, США «вирубає» за допомогою санкцій «Північний потік-2», по суті, «знекровить» головні російські банки. Іншими словами – США підготували пакет санкцій, який має швидко «знекровити» РФ, та позбавити її можливості продовжувати агресивну війну проти України.

Сенатори «потрапили в ціль» зі своїми пропозиціями щодо санкцій. Прес-секретар Путіна Пєсков вже заявив, що це – по суті підготовка до розриву дипломатичних відносин, тобто крайній крок до переходу в стан війни між РФ і США.

І власне, саме той пакет санкцій, який просила Банкова Білого Дому. Щоправда, тут у ОП діяли за принципом «проси більше – отримаєш, що хочеш», тому запевняли американських колег запровадити паралізуючі санкції проти РФ одразу ж, якщо Кремль відмовиться запровадити війська.

Нещодавно стало відомо новобраний голова ОБСЄ Збігнєв Рау проведе один зі своїх перших візитів до України.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Уточняється, що Рау зазначив, що свій візит він проведе, зокрема, до зони проведення операції Об’єднаних сил. Коли ж саме відбудеться така поїздка, посадовець не уточнив.

Зазначимо, що 13 січня під егідою постійної ради Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) у Відні почалися переговори, спрямовані на послаблення напруженості через нарощування російських військ біля кордону з Україною.

З цього приводу голова Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) та міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау назвав загрозу війни у Європі найвищою, ніж будь-коли за останні 30 років. Про це він заявив на відкритті засідання.

«Очевидно, що ризик виникнення війни в регіоні ОБСЄ наразі вищий, ніж будь-коли за останні 30 років», – сказав він.

За його словами, держави-учасниці ОБСЄ сьогодні стикаються з різноманітними загрозами миру та безпеці.

«Затяжні конфлікти, військова конфронтація, радикалізація, тероризм разом з ерозією режиму контролю за озброєннями, наслідки пандемії Covid-19, значні порушення основних прав та свобод ведуть до зростання невизначеності, непередбачуваності, фрагментації та зростання страхів у наших суспільствах», – заявив чинний голова ОБСЄ.

Рау зазначив, що все це становить виклики для ОБСЄ, яка намагається вигнати війну з Європи. Інструментами для цих спроб ОБСЄ є фундаментальні засади статуту ООН, Гельсінський заключний акт, Паризька хартія для Нової Європи.