Контрнаступ Збройних сил України може розпочатися вже 9 травня, якщо цьому сприятиме ситуація на фронті, а також погода.
Таку думку висловив очільник розвідувального центру Міноборони Естонії полковник Марго Гросберг.
Як зазначив Гросберг, донедавна погода була більш сприятливою для оборонних дій, а спостереження з повітря та авіаудари були ускладнені через низьку хмарність. Наступний тиждень, на його думку, навряд чи принесе дуже великі зміни в цьому відношенні: ті самі дії, що й цього тижня, ймовірно, триватимуть у тих самих областях.
Очільник естонської військової розвідки припустив, що контрнаступ ЗСУ може розпочатися 9 травня. Водночас він зауважив, що планування “символічних” дат більш характерне для країни-агресорки Росії.
“Щодо 9 травня я наголосив, що Україна – це дуже різний регіон, особливо північний схід і південь України, де багато що залежить від погоди. Цього тижня йшов дощ, наступного тижня буде дощ. Пройде ще три тижні, ці дати стануть неактуальні”, – сказав він.
За словами Гросберга, російські загарбники також посилено готуються до контрнаступу ЗСУ, особливо в районі Запоріжжя та Херсона, – окупанти будують оборонні споруди.
Він також звернув увагу на те, що наразі неважливо, які саме підрозділи будуть контратакувати. Головне, наскільки ці підрозділи встигають разом натренуватися перед активним наступом і військовими діями, адже це найважливіший нюанс стратегічного успіху.
Як приклад Гросберг навів те, що Росія не змогла змусити свої сухопутні та повітряні сили діяти разом, що частково пов’язано з дуже хорошою роботою української ППО – РФ не змогла її знищити.
“У випадку будь-яких операцій, особливо наступальних, надзвичайно важлива синхронізація різних видів сил як у часі, так і в просторі”, – додав він і зазначив, що головне – це те, як українські підрозділи тренувалися останні місяці.
При цьому наразі на думку Гросберга, Москва намагається зірвати контрнаступ ЗСУ шляхом тероризму мирного населення України. Адже такої тривалої перерви між масованими ракетними ударами РФ по Україні не було з початку повномасштабного вторгнення Росії. Військовий зазначив, що план РФ щодо знеструмлення України не приніс успіху. Наразі Москва вже заощаджує запас ракет на військові цілі, щоб здійснити спробу перешкоджання контрнаступальних дій українських військових.
“Тому що ця зброя призначена для таких речей, як пункти зосередження великих підрозділів, контрольні точки. Якщо ми почнемо бачити такі речі (масовані удари), вони, найімовірніше, будуть використовуватися для спроб провалити (контрнаступ ЗСУ)”, – припустив Гросберг.
Країна-агресорка Росія дуже боїться контрнаступу Збройних сил України. В деяких окупованих містах фіксується паніка – там колаборанти та сімʼї військових офіцерів агресора тікають, бо розуміють, що контрнаступ ЗСУ буде успішним.
Про це розповів ексголова Служби зовнішньої розвідки України, генерал армії України Микола Маломуж.
“Якщо ми говоримо про конкретні речі, то ворог намагається розгадати, де саме буде цей наступ. Чомусь росіяни орієнтуються на запорізький та луганський напрямки, посилюють там позиції, готують нові дивізії, підганяють туди нову техніку та озброєння. Але у них її недостатньо, щоб по лінії фронту у 1250 кілометрів створити передумови для оборони чи ефективної протидії. Це – величезна лінія фронту, для якої потрібно не 200-250 тисяч, а мільйони людей, тому вони намагаються отримати і розвідувальну інформацію, і конкретику щодо підготовки українського контрнаступу та майбутніх наступальних операцій”, – розповів Маломуж в інтерв’ю Главреду.