У президента України Володимира Зеленського немає проблем дати команду про наступ на Донбасі, однак це може загрожувати численними смертями серед цивільного населення. Про це головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Руслан Хомчак розповів в інтерв’ю головній редакторці інтернет-видання “ГОРДОН” Олесі Бацман.

“Я вам гарантую: у верховного головнокомандувача проблем дати команду чи прийняти рішення немає. Просто треба прораховувати всі наслідки потім, сили і можливості, резерви, готовність сьогодні держави до цього – щоб ми йшли – і наслідки. Тому що якщо ми сьогодні йдемо наступати, ми розуміємо, що таке Донецьк, – це багатомільйонне місто”, – підкреслив він.

Хомчак зазначив, що під час наступу є багато ризиків, що загине дуже велика кількість людей серед місцевого цивільного населення.

“Але це ж українці, це ж люди. Міжнародне гуманітарне право що скаже? Оцінивши ці всі чинники, ці ризики… Хто проти нас піде? Якщо ми будемо сьогодні воювати з тими, хто там є, – звичайно, у нас є дуже багато шансів досягти мети. Але ми розуміємо, що проти нас стане… Ми це бачили у 2014 році”, – додав він.

Нагадаємо, 26 березня на Донбасі внаслідок обстрілу з боку російських окупаційних сил поблизу Шумів загинули четверо військовослужбовців. Ще двоє отримали поранення.

Українська делегація в Тристоронній контактній групі заявила Про екстрену внутрішню нараду. Також повідомлялося про переговори Зеленського в “нормандському форматі”.

Проте вчора стало відомо, що президент Росії Володимир Путін планує обговорити ситуацію на українському Донбасі без участі України, заради чого намагається домовитися про проведення відеоконференції з канцлером ФРН Ангелою Меркель і президентом Франції Еммануелем Макроном.

Про це повідомляє російський ТАСС з посиланням на заяву прессекретаря Кремля Дмитра Пєскова.

Пєсков заявив, що заходи нібито готується поза рамками «нормандського формату», проте визнав, що без обговорення Донбасу відеоконференція не пройде. За його словами, зараз питання знаходиться в процесі узгодження між Москвою, Берліном і Парижем.

«Звичайно, ця тема так чи інакше буде фігурувати на порядку денному. Але це не єдина тема», – резюмував Пєсков.

Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко, своєю чергою, заявив «Європейській правді», що Україна на тлі загострення на Донбасі докладає всіх зусиль для відновлення повноцінного «нормандського формату» і не згодна з ідеєю Кремля про таку відеоконференцію.

«Наша позиція – нічого про Україну без України… Переконані, що тільки в повному, а не скороченому складі Нормандії можна досягти зрушень з ключових питань мирного врегулювання, насамперед забезпечення повного і всеосяжного режиму припинення вогню», – зазначив він.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.