Відсторонений глава Конституційного суду Олександр Тупицький назвав указ президента Володимира Зеленського про скасування призначення його суддею «незаконним» і «протиправним» та планує оскаржувати його у Верховному суді.

Про це Тупицький заявив в інтерв’ю LIGA.net.

Також він наполягає, що указ нібито ще не набув чинності. «Указ президента про скасування мого призначення на посаду судді КС на сьогоднішній день не набув чинності, оскільки в самому указі написано, що він вступає в силу з моменту його опублікування. А на сьогоднішній день в деяких джерелах, які встановлені законом, він не опублікований. […] Мого звільнення не відбулося, оскільки сам указ можна оцінювати як підставу для звільнення», — заявив Тупицький.

За його словами, законом визначено, що рішення про звільнення судді Конституційного суду ухвалює тільки КСУ на спеціальному пленарному засіданні. Тому, додає, він і вирішив скликати спеціальне засідання щодо розгляду питання про своє звільнення і звільнення судді Олександра Касмініна.

Тупицький також провів паралелі з директором НАБУ Артемом Ситником, наголосивши, що у них «однакова доля» в цьому питанні.

«Я вам наведу приклад Ситника. КСУ визнав указ президента неконституційним. Разом з тим це не стало підставою для звільнення Ситника. […] Ситник не звільнений, тому що він має бути звільнений за певною процедурою і підставами. А чим ми відрізняємося?» — сказав він.

На запитання журналіста, хто може стояти за його звільненням, Тупицький відмовився відповісти, додавши лише: «Я вважаю, що президента у правовому сенсі неправильно консультують».

Раніше представник Володимира Зеленського в КСУ Федір Веніславський запевнив, що це рішення є законним і виданим в рамках повноважень президента.

Нагадаємо, 27 березня Зеленський скасував указ Віктора Януковича від 14 травня 2014 року. Мовиться про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна суддями КСУ.

Цікаво! Попри те, що Тупицького відсторонили від роботи, він продовжує отримувати зарплату. За січень 2021 року він заробив 320 тисяч гривень.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.