Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що Захід не допоможе Україні в разі повномасштабного наступу Росії, передає Корупція.Інфо.

Під час виступу 13 квітня на Київському Форумі з безпеки він вказав на події в Сирії, порівнявши нинішню реакцію Заходу з діями під час початку агресії РФ проти України.

"У Сирії знаходиться військовий контингент РФ чисельністю всього 3,5 тисячі чоловік. І наші стратегічні партнери – США, Англія, які, до речі, були гарантами нашої безпеки і недоторканності наших кордонів за Будапештським меморандумом – сьогодні підтягують потужний флот, готові до рішучих дій" , – заявив секретар РНБО.

Турчинов підкреслив, що "не пам'ятає ні американський, ні англійський флот в лютому 2014 року, коли почалася агресія проти нас в Криму".

"І я хочу запитати: а коли Росія кине армії, сконцентровані на нашому кордоні, проти нашої держави, – з'явиться цей флот в Чорному морі?" – додав він.

За його словами, західні партнери не дадуть Україні відповідь на це питання, і тому, як і в 2014 році, Україна змушені розраховувати, в першу чергу, на власні сили.

При цьому секретар РНБО запевнив, що Україна відкрита і прагне до партнерства.

"Ми вдячні нашим партнерам за стурбованість, яку вони виражають по російській агресії в Україні. Ми вдячні за санкції, які реалізуються проти Росії… Але коли ми говоримо з одного боку про санкцій політиці, про нашу співпрацю, з іншого боку я хотів би , щоб ми подивилися на "Північний потік" і "Турецький потік", – заявив він.

Турчинов підкреслив, що західні санкції не є "подарунком" для України, елементарними заходами захисту Європи проти нарощування військового потенціалу агресивної держави.

"Ми 4 роки розповідаємо всьому світу, що Росія – це країна-терорист. І не тільки 10 тис. Загиблих українців – тому свідчення. Це і збитий "Боїнг"… Наші партнери це відчувають, коли агресія приходить в їх будинку – згадайте хімічну атаку в центрі Великобританії", – сказав Турчинов

Популярне: "Оголошення війни Росії…": Турчинов приголомшив своєю заявою

За його словами, "висилка російської агентури, яка прикривалася дипломатичними паспортами", – це демонстрація спільних дії США, країн ЄС та України.

У той же час, Турчинов зазначив, що потужні структури стратегічних партнерів України в обхід санкцій співпрацюють з Росією Франція і Німеччина працюють з РФ в питаннях військово-технічного і космічної сфери, а голландські підприємства – з будівництва Керченського мосту.