З 258 народних депутатів, які за станом на 25 жовтня не повернули до Міністерства закордонних справ України свої дипломатичні паспорти, лише 40 залишили їх на руках на законних підставах.

Саме стільки парламентаріїв перебували в офіційних відрядженнях в період з 14 жовтня по 1 листопада 2016 року, повідомляє Корупція. інфо

Таким чином, інші нардепи, чиї прізвища наведені в списку, опублікованому порталом 1 листопада, не мали законних підстав тримати на руках свої дипломатичні паспорти, оскільки, відповідно до указу Президента, повинні були їх здати упродовж 10 днів після завершення своїх відряджень.

Так, в зарубіжних відрядженнях протягом зазначеного періоду справді перебували такі нардепи, як Володимир Ар'єв, Борислав Береза, Олег Березюк, Максим Бурбак, Сергій Висоцький, Ірина Геращенко, Мустафа Джемілєв, Андрій Лозовий, Андрій Парубій, Надія Савченко, Оксана Сироід, Сергій Соболєв, Рефат Чубаров та інші.

Нагадаємо, що раніше ряд нардепів назвали причини, через які вони не здали свої диппаспорти. Зокрема, Борислав Береза ​​зазначив, що документ йому потрібен, оскільки він постійно виїжджає за кордон у депутатських справах (що і підтвердило лист апарату ВРУ).

Крім того, варто відзначити, що принаймні 19 парламентаріїв регулярно здають на зберігання свої дипломатичні паспорти (або ж не користуються ними), оскільки вони, згідно з даними апарату Ради за 14 жовтня-1 листопада, справді перебували у відрядженнях, проте їх диппаспортів немає в наданому МЗС списку виданих на руки документів станом на 25 жовтня.

У списку відповідальних народних обранців є Сергій Березенко, Ольга Богомолець, Юрій Бойко, Олексій Гончаренко, Микола Княжицький, Олег Ляшко, Ярослав Москаленко та інші.