Сьогодні увечері 26 травня завершилися чергові переговори радників “нормандської четвірки” щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. Як розповів радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк РБК-Україні, відбувся дуже жорсткий обмін думками.

За словами Подоляка, сьогоднішні переговори були “дуже складними” через дуже жорсткі позиції сторін.

Україна, як зазначив Подоляк, прагне якомога швидше встановити мир на Донбасі, а Росія – намагається відійти від обговорення суті і перейти до обговорення сторін конфлікту.

“Відбулася дуже жорсткий обмін думками. Як би російська сторона не намагалася суперечити позиції міжнародного співтовариства, міжнародних організацій, країн-посередників, все одно факт залишається фактом – сторонами цього конфлікту є Україна і Росія. Цей факт не можна ігнорувати просто тому, що хочеться. І підмінити очевидне теж не можна “, – сказав він.

Як заявив Подоляк, для України принципово важливо, щоб врегулювання на Донбасі обговорювалася сторонами, які можуть бути відповідальними за свої обіцянки, тобто Україною і Росією. А відбуватися це має за посередництва Німеччини і Франції.

“І хоча у нас є повна підтримка посередників – Німеччини і Франції, російська сторона звела і цю зустріч до оскарження тієї безсумнівної і принципової позиції, що питання Донбасу повинно обговорюватися саме сторонами конфлікту. Як бачимо, цю позицію підтримує весь цивілізований світ, але не російська сторона. Тому принципово поки немає рішень”, – пояснив представник ОП.

В той же час Подоляк запевнив, що переговори триватимуть, як в нормандському форматі, так і в Тристоронньої контактній групі, а Росія має відповідально підійти до цієї теми.

“Безумовним інтересом України є припинення вогню і забезпечення стабільності тиші на фронті. Це, перш за все, в інтересах людей, які живуть на Донбасі і страждають від війни найбільше. Росія повинна проявити свою відповідальність за виконання цього пункту мінських домовленостей”, – підкреслив він .