22 грудня православні християни відзначають День святої Анни. Це свято пов'язують з непорочним зачаттям праведною Анною дочки Марії — матері Ісуса Христа.

Традиції свята

По традиції цей день починається із молитви за дітей. Ті, кому Бог ще не послав дитину — просять святу Анну про зачаття, а безплідні люди просять вилікувати їх від цієї хвороби. Також вагітні жінки моляться за благополучні пологи і здоров‘я для себе і малюка.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

У День святої Анни в старину влаштовували дівич-вечори, щоб дівчата могли узгодити, як святкувати різдвяні свята. Також у цей день вони виготовляли різні новорічні прикраси.

Крім того, з цього дня починали активно готуватись до свят: господині робили генеральне прибирання у будинку і заготовлювали продукти до Різдва.

Що категорично не можна робити в цей день

У день святої Анни жінкам забороняється в`язати, вишивати і взагалі брати в руки голку або нитку — інакше буде боліти голова.

Також в цей день не прийнято прати і прибирати. Та й взагалі рекомендується відмовитись від будь-якої роботи.

Крім того, віруючим слід дотримуватися Різдвяного посту. Не можна їсти м‘ясо, молочні продукти і навіть рибу (у Різдвяний пост її їдять лише по вівторках, четвергах, суботах і в неділю).