Після початку реформи правоохоронної системи сталися десятки резонансних подій, які неодноразово розбурхували суспільство. Незважаючи на всі перевірки та переатестації, поліцейських не раз викривали в корупції, продажу наркотиків, сепаратизмі та навіть у вбивстві, повідомляє Корупція.інфо

Так, в Миколаївській області в райцентрі Криве Озеро Миколаївської області місцеві поліцейські на смерть забили молодого чоловіка. 26 серпня убитого Олександра Цукермана поховають на малій батьківщині. Сім'я загиблого бачила жорстоке вбивство на власні очі. За словами матері, це не була випадкова смерть, як пізніше повідомили у відділенні поліції, це було вбивство. Мати розповіла, що правоохоронці, після того, як випустили в жертву чотири кулі, продовжували бити чоловіка кулаками і кийком. Прокуратура повідомила, що постріл зробив водій-поліцейський зі свого пістолета. Ця трагедія підняла на вуха не тільки місцевих жителів, які вийшли на вулиці Кривого Озера і хотіли вчинити самосуд, але і всю країну. Голова Національної поліції України Хатія Деканоідзе взяла під особистий контроль цю справу і вже з самого ранку знаходиться на місці.

 Згадаймо резонансні події, пов'язані з поліцією. Деякі невдачі в реформуванні змушують людей все частіше замислюватися про ефективність змін.

СМЕРТЕЛЬНІ ДТП

У квітні цього року патрульна машина на пішохідному переході збила 58-річну жінку. З важкими травмами її доставили в реанімацію, де вона наступного дня померла. Патрульних-учасників події одразу ж усунули від несення службових обов'язків. Але через деякий час, після службових розглядів, суд відпустив винуватця трагедії під домашній арешт. Справу закрили.

ХАБАРНИЦТВО

На нових фактах хабарництва були викриті і звичайні поліцейські, і капітани, і майори. Найбільшим хабарем, про який писали в ЗМІ, були 50 тис. доларів. Хабарниками виявилися одразу двоє – податківець і співробітник Фастівського відділення поліції Васильківського відділення Головного управління Національної поліції у Київській області. Хабар вимагали у представника підприємства за припинення кримінального переслідування і безперешкодного ведення господарської діяльності. За хабарництво їм загрожує до 12 років позбавлення волі. Втім, чим закінчилася ця історія, і чи посадили працівників поліції – невідомо.

КРАДІЖКА

У березні цього року під час оформлення дорожньо-транспортної пригоди командир роти одного з батальйонів Управління патрульної поліції Києва проводив огляд автомобіля, який потрапив у аварію. Скориставшись безпорадним станом водія, він украв гроші з салону цієї машини. Сума була чимала: за словами потерпілого – 17 тис. дол. США, а за офіційною інформацією Нацполіції – 11 тис. дол. Потім "щедрий" поліцейський половину цих коштів роздав своїм підлеглим, а іншу залишив собі. Пізніше його затримали і було відкрито кримінальне виробництво за статтями "Зловживання владою або службовим становищем" і "Крадіжка". Четверо поліцейських, причетних до інциденту, що взяли крадені гроші, були звільнені. Про долю головного обвинуваченого нічого невідомо.

ПРОДАЖ НАРКОТИКІВ

Якщо попередні випадки були пов'язані з хабарництвом і крадіжкою, то цього разу, замість того щоб запобігати незаконним діям, поліцейський сам буквально заробляв на "смерті" людей. Кілька місяців тому у Волинській області був затриманий поліцейський на продажу наркотиків. Під час особистого огляду у капрала поліції були вилучені амфетамін, "ЛСД" та марихуана. Згодом він був затриманий, а проти поліцейського відкрили кримінальну справу. Ще один випадок стався у лютому цього року. Тоді в Одесі затримали співробітницю поліції, яка просто у відділку продавала наркотики. Пізніше приморський районний суд Одеси заарештував співробітницю поліції на 2 місяці з правом внесення застави. Полісвумен було обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з правом внесення 68,9 тис. грн застави.

ДЕРЖЗРАДА І СЕПАРАТИЗМ

Також не обійшлося і без "моральних злочинів". Найгучнішим стало звинувачення керівника поліції Вінницької області Антона Шевцова в сепаратизмі і державній зраді. Все почалося з розслідування ТСН.uа, коли журналісти натрапили в соціальних мережах на сторінку дружини Шевцова Олени, яка зараз живе в окупованому Севастополі. На її сторінці щодня з'являлися повідомлення про підтримку окупації Криму, заклики до агресії Росії проти України. У прес-службі поліції Вінницької області заявили, що акаунт був зламаний невідомими, хоча згодом доступ до сторінки був обмежений тільки друзям. Також в інтернеті користувачі знайшли фотографії самого Шевцова з російським політиком, а раніше боксером Миколою Валуєвим. Крім зазначених фотографій, юзери "розкопали" у "Вконтакте" сторінку сина Шевцова – Микити. Вже після анексії Криму Росією він продовжував публікувати життєрадісні фото з окупованого півострова, а в одному з альбомів розшукали його фото поруч із ветераном із георгіївською стрічкою. В руках Микита Шевцов тримав прапор із радянським символом – серпом і молотом – і стояв біля військової техніки з російським номером. Сам Шевцов заявив, що згоден пройти детектор брехні щодо звинуваченнь проти нього. Керівництво Національної поліції почало перевірку, до якої пообіцяли долучити ще й СБУ. Незабаром він був затриманий під час спроби втекти до Росії. У березні цього року голова Національної поліції Хатія Деканоідзе підписала рапорт про його відставку. Нарешті після понад 70 допитів і кількох засідань прокуратура Вінницької області закрила кримінальне провадження за вчинення державної зради стосовно колишнього глави поліції регіону Антона Шевцова. Причиною назвали відсутність складу злочину.