Більшість полонених — цивільні, які займають проукраїнську позицію. У бойовиків залишаються у полоні кілька сотень заручників. За офіційною статистикою в полоні бойовиків наразі перебувають 300-400 українців, за неофіційною – цифра доходить до 800-900.
В Україні через брак такого досвіду й досі не розроблена ситема допомоги та пошуку. А потерпілі чи їхні родичі часто не знають, куди звертатися по допомогу.
Більшість полонених – цивільні. Їх утримують просто за те, що вони мають або проукраїнську позицію або вголос висловлювали свої думки. Найбільше потерпають ті, хто проти "Новоросії". За 5 місяців держава не зробила нічого, щоби продемонструвати, що вона захищає право своїх громадян на життя, самі ж громадяни відчувають це, коли стають потерпілими.
Поки що найдієвішими пошуковиками є волонтери завдяки активному обміну інформації між собою. В Українській Гельсінській спілці також незабаром мають запустити спільну з правозахисниками та правоохоронними структурами інформаційну платформу, яка має допомогти з'ясовувати відомості про зниклих людей.
джерело: ТСН