У новій редакції закону про освіту, яку розробляє робоча група за участю представників комітету ВРУ освіти і науки, Міносвіти, експертів Академії педагогічних наук та громадських організацій, передбачається введення в Україні 12-річної середньої школи, передає Корупція.інфо
З переходом на 12-річку українські атестати про загальну середню освіту визнаватимуть в ЄС. Свої 12-14 років шкільного навчання різні європейські країни "конструюють" по-різному. На початкову освіту виділяють від 4 до 7 років, на базове – від 3 до 6 років, на старшу школу – від 2 до 5 років.
Розробники проекту Закону про освіту вибирали між двома варіантами: 5 + 4 + 3 роки (відповідно, початкова, середня і старша школа) і 6 + 3 + 3. Зрештою зупинилися на першому.
Оскільки він здався "менш травматичним" і ближчим до нинішньої структурі освіти. Новий закон буде фокусувати увагу на освіті протягом життя, і шкільне навчання розглядається саме в цьому контексті.
Пропонується чітко структурована шкільна система, прив'язана до віком дитини. Передбачається, що з початкової школи і по 9 клас не буде ні профілізації, ні спеціалізації. Після закінчення 9 класу випускники складатимуть ЗНО та профорієнтаційні тести, на підставі яких і будуть визначатися з тим, де вчитися далі.
А ось старша школа обов'язково планується бути відокремленою. Це будуть навчальні установи трьох типів: професійний ліцей (одночасно з загальною середньою освітою учні отримують тут кваліфікацію "кваліфікований працівник"), академічний ліцей (профільна старша школа, яка готує учнів до подальшого навчання у вузі) і коледж. В останньому навчання триватиме не 3, а 4 роки. Випускники отримають ступінь молодшого спеціаліста.
Однак такий розподіл не означає, що вступати до вузу можна тільки після академічного ліцею. Додатковий 12-й рік навчання дозволить збалансувати програми і розвантажити учнів, позбавивши їх громіздких домашніх завдань і великої кількості уроків