Служба безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою викрили протиправний механізм розкрадання коштів екс-чиновниками колишньої влади. Заблоковано виконання сумнівних угод і безпідставне витрачання сотень мільйонів гривень державних коштів.

Служба безпеки України провела перевірку законності використання Міністерством екології та природних ресурсів України близько мільярда гривень з «Державного фонду охорони навколишнього середовища» нібито для вирішення екологічної проблеми в Прикарпатті, повідомляє прес-центр СБУ.

Встановлено, що під виглядом вивозу з полігону в Калуському районі Івано-Франківської області для утилізації за кордоном небезпечних відходів гексахлорбензолу, екс-чиновниками була розроблена масштабна схема привласнення грошей.

При укладанні угоди були безпідставно в кілька разів завищені реальні обсяги токсичних відходів, накопичених на полігоні у Калуші. З'ясувалося, що протягом останніх двох років замість небезпечних відходів виконавець робіт – зареєстрована за кордоном бізнес-структура – фактично вивозив грунт, який містить лише 0,2 відсотка небезпечної речовини і, згідно з висновком експертної установи, не підлягав високовитратною утилізації за рахунок бюджету.

Колишні керівники Міністерства екології та природних ресурсів України, незважаючи на відсутність професійної оцінки обсягів токсичних речовин, оформляли відповідні документи про «виконані роботи» і сотні мільйонів гривень перераховувались на рахунки підрядника, який ніколи не мав досвіду роботи в цій сфері.

За корупційними схемами ці гроші розподілялися між високопоставленими особами, близькими до колишньої влади.

Служба безпеки України, викривши цей злочинний механізм, припинила необґрунтовану витік на закордонні рахунки 225 млн гривень в рахунок оплати за вивіз «грунту».

За матеріалами СБУ Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України відкрито кримінальне провадження за ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України (привласнення та розтрата майна в особливо великих розмірах)

 

 

Джерело: Антикор