дніпр ділити

У Держдумі заявили, що Росія має право на води Дніпра, що особливо важливо при перекритті України Північно-Кримського каналу, загрозливому Криму екологічними проблемами.

"Ми поставимо питання про екоцид Криму в Комітеті ООН з прав людини. У Всесвітній організації охорони здоров'я піднімемо проблему водозабезпечення півострова, а також звернемося в ЮНЕСКО, у якої є програма збереження природних об'єктів", – наводить "РГ" слова депутата Держдуми Максима Шінгаркін.

На його думку, СРСР виконав величезну роботу, побудувавши Північно-Кримський канал і створивши нову екосистему, яка за майже половину сторіччя змінила кримські землі і характер ведення сільського господарства на півострові. У нижній палаті російського парламенту оцінюють закриття Україні шлюзів Північно-Кримського каналу як "злочин проти існуючого ландшафту".

"Без Північно-Кримського каналу ми отримаємо деградацію ґрунтів, господарський занепад, що приведе до зміни сформованої системи сільського господарства та екосистеми в цілому. Цього поки ще не відбулося, але існує загроза. Ми повинні оцінити повноту цієї загрози і використовувати міжнародний інструментарій щодо кожного об'єкта ", – підкреслив депутат.


Він запропонував кілька варіантів вирішення ситуації, що склалася.
По-перше, публічне виставлення оферти з боку Росії, яка може зажадати від України поставок води в Крим в обмін на поставки газу.

"Сьогодні ми займаємося газопостачанням України, і вона вимагає від нас обов'язкових поставок газу, так чому ж в обмін не можна отримати воду, щоб зберегти ландшафти, на яких росіяни, українці й татари живуть століття", – вважає Шінгаркін.

Інший варіант – визначення "російської частини" Дніпра.

"Існує міжнародне право, яке поширюється на транскордонні водні об'єкти, такі як річка Дніпро. Поточний з Росії Дніпро переносить російські води в Білорусію, Україну і йде до гирла Північно-Кримського каналу. Ми говоримо про юридичну вирішенні питання щодо виділення нашої частки води з тим , щоб вона не витікала безцільно в Чорне море, а виконувала господарську задачу. Українська сторона при цьому буде отримувати оплату за експлуатацію гідротехнічних споруд, які знаходяться на її території ", – підкреслив він.

Джерело: Корупція.інфо