Українські, і не лише українські, ЗМІ продовжують обговорювати політичні підсумки брюссельського візиту прем'єр-міністра України Аркадія Яценюка.

Як вказували джерела в Києві ще в минулі вихідні, з 15 грудня, в ЄС стартує тиждень Україна, в рамках якого представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні відвідає Київ.

Як ще напередодні анонсував сайт MIGnews, Арсеній Яценюк в Брюсселі проведе перше засідання Ради асоціації Україна- ЄС.

Крім того, планувалося, що Яценюк проведе зустріч з групою друзів України, до якої увійшли 20 міністрів закордонних справ країн-членів Євросоюзу. Пізніше глави МЗС зберуться у форматі Ради Євросоюзу, де також будуть обговорювати питання про ситуацію в Україні і, можливо, ухвалять рішення про посилення санкцій проти економіки анексованого Росією Криму.

Крім цього, прем'єр-міністр України проведе зустріч зпредставником ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Федерікою Могеріні. На наступний день Арсеній Яценюк розповість про пріоритети діяльності уряду в брюссельському Центрі європейської політики.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк вважає, що Росія прагне «захопити Україну, перетворивши її в полі бою». Таку думку він висловив за підсумками першого засідання Ради асоціації ЄС-Україна в Брюсселі.

«Ми ж зробимо все, щоб привести країну в ЄС», – заявив він, зазначивши, що країні необхідна «зовнішня фінансова допомога від ЄС, МВФ, США і країн« сімки »». При цьому Яценюк висловив упевненість, що 2016 буде роком стабільності та економічного зростання. «Це дуже важкий історичний період для України, ми зараз стоїмо перед загрозою російського вторгнення, перед нами економічні труднощі. Але разом з усіма європейськими друзями ми переконані, що зможемо перемогти всі проблеми ».

Проте в центрі уваги виявилася зустріч Арсенія Яценюка з генсеком НАТО Йенсом Столтенбергом. Українська влада не тільки розглядає перспективу членства в НАТО, але і впевнена, що досягне цієї мети, зокрема, свого часу отримає підтримку на всенародному референдумі щодо участі в альянсі, заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк на спільній прес- конференції з генсеком НАТО Йенсом Столтенбергом в Брюсселі, відповідаючи на питання Європейської правди.

«Я пам'ятаю, як 9 місяців тому я казав, що НАТО немає на нашому радарі. Тепер картинка на радарі змінилася. Ми бачимо на ньому російські танки, літаки і російських солдат », – пояснив він. Разом з тим, він підкреслив, що позитивне рішення НАТО щодо членства України буде можливим лише після проведення реформ і за підсумками всенародного референдуму.

Яценюк додав, що не сумнівається в позитивному результаті референдуму.

«Я впевнений, що така згода (народу) є і ми будемо в альянсі … Я нагадаю рішення бухарестського саміту (від 2008 року): воно стверджує, що Україна буде членом НАТО», – підсумував Яценюк.

Прем'єр України Арсеній Яценюк у ході візиту до Брюсселя попросив керівництво НАТО про додаткову допомогу в розробці нової стратегії безпеки і оборони України. Генсек НАТО Йенс Столтенберг у відповідь нагадав, що члени альянсу раніше активно підтримують Київ політично, а також надають йому практичну підтримку.

«Під час наших переговорів я попросив вас про додаткову підтримку для перегляду та формування нової стратегії національної оборони і безпеки України, оскільки нам потрібно модернізувати українські збройні сили, – заявив Арсеній Яценюк на прес-конференції з генсеком НАТО Йенсом Столтенбергом.- Ми просимо додаткову допомога для українського департаменту оборони, щоб поліпшити становище українських військових і національної гвардії ».

При цьому пан Яценюк дав зрозуміти, що Київ має намір продовжувати курс на вступ до НАТО, нагадавши: влада країни «виробили спільну позицію у сфері національної безпеки і оборони». «Наше рішення – знищити так званий позаблоковий статус, який подарував Росії колишній президент Янукович.

Друге: нам потрібно провести необхідні реформи в політичному секторі, секторі безпеки, в економіці, юстиції, щоб виконати критерії, застосовувані до країн-членів. За нинішнім українським законодавством нам потрібно провести референдум в країні ».

У відповідь генсек НАТО Йенс Столтенберг запевнив свого співрозмовника, що альянс повністю підтримує керівництво України.

«НАТО перебуває з вами. І ми підтримуємо вас політично, і ми також надаємо практичну підтримку », – сказав він, нагадавши: нещодавно альянс створив п'ять трастових фондів для надання допомоги

Україні в реформуванні її збройних сил, а також гуманітарної допомоги українським військовим.

«Суверенна і стабільна Україна, віддана демократії та верховенству закону, є ключовим елементом євроатлантичної безпеки», – резюмував генсек НАТО.

Російські ЗМІ, розповідаючи про візит Яценюка до Брюсселя, «виводили в заголовок» заяву, що Йенс Столтенберг відмовився постачати Україні зброю. Насправді ж генсек НАТО пояснив, що Північноатлантичний альянс як організація не постачає країни-партнери військовим обладнанням, так як не відаовідає за нього.

«НАТО не володіє озброєннями та обладнанням. Альянс не постачає обладнання нікому з партнерів, так як не має його », – підкреслив він на спільній прес- конференції з прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком.

За словами генсека НАТО, кожна країна-член альянсу сама може вирішувати, яку підтримку і яке обладнання поставляти своїм партнерам. Й.Столтенберг додав, що ряд країн-членів альянсу надає різну допомогу Україні, у тому числі постачає обладнання.

«І я вітаю цю підтримку дуже сильно», – сказав він. Генсек Альянсу також повідомив, що в ході зустрічі сторони обговорили «незаконні дії Росії по дестабілізації ситуації» в Україні, і зійшлися на думці, що Мінські угоди є найкращим шляхом для врегулювання конфлікту.

Відповідно підсумки візиту Яценюка до Брюсселя виглядають зовсім інакше. Зрозуміло, що Україна поки ще не стала членом НАТО і формально вони не підпала під захист Північноатлантичного альянсу за принципом «напад на одного вважається нападом на всіх». Однак очевидно, що політична підтримка Києва в Брюсселі зростає.

 

 

за матеріалами: УКРОП

 

Корупція Інфо
При публікації матеріалів із сайту обов'язкове посилання