На території нашої держави в цьому році було зафіксовано близько тисячі порушень свободи слова, що в два рази більше, ніж у минулому році.

Про це інформує Інститут масової інформації "Барометр свободи слова".

"Загальна кількість порушень свободи слова у 2014 році становила 977 випадків, що вдвічі перевищує показники 2013 р. – 496 випадків і втричі – 2012 р. – 324 випадки. Пік випадків цензури припав на травень – 38 і червень – 28 і був пов'язаний з відключенням українських телеканалів на сході країни",– йдеться у дослідженні ІМІ.

При цьому зазначається, що цьогоріч медійники неодноразово страждали від фізичних посягань.

"Напади стали категорією, у якій зафіксовано найбільше порушень (285 випадків, у 2013 р. – 97). Зокрема, згідно з даними ІМІ, пік нападів на журналістів припав на січень і лютий 2014 року, коли були побиті відповідно 82 і 70 журналістів",– заявила виконавчий директор ІМІ Оксана Романюк.

Крім того, впродовж року 76 журналістів опинилися в полоні, що є безпрецедентним для вітчизяного медіапростору.

"Крім зростання кількості нападів на журналістів у зв'язку з їх роботою, ми також відзначили певну еволюцію насильства щодо журналістів у 2014 році. Ніколи раніше ми не стикалися з викраденнями журналістів незаконними збройними формуваннями, ніколи раніше не було внутрішніх переселенців-журналістів, які змушені були покинути свої місця проживання у зв'язку з професійною діяльністю",– сказала Романюк.