З початком опалювального сезону заборгованість за спожитий газ серед населення Львівської області зросла в 2,5 рази і станом на 1 лютого 2015 року сягає більше 190 млн. грн.

Про це ІА Корупція Інфо повідомили упрес-лужбі ПАТ «Львівгаз».

Проблеми із оплатою за газ та вчасними розрахунками у споживачів почалися після зростання ціни блакитного палива та зменшення соціальних нормативів на споживання газу для осіб, які мають пільги.

Боротися із боржниками підприємству не просто, адже через прогалини у законодавстві на сьогодні ПАТ «Львівгаз» не має дієвих механізмів впливу на злісних порушників платіжної дисципліни. Так, в «Правилах надання населенню послуг з газопостачання» передбачено що споживачам, в яких протермінована оплата за газ можна нараховувати пеню. Однак, розмір і порядок нарахування пені на законодавчому рівні не визначені. Тому сьогодні у випадках, коли споживач має велику суму боргу, накопичену протягом довгого періоду, як засіб впливу компанія змушена використовувати відключення від газу. 

«Ми намагаємося апелювати до свідомості споживачів та закликаємо уникати накопичення боргів, адже газ – це передусім товар, за який необхідно вчасно платити. Проте не усі споживачі хочуть це розуміти. Деякі клієнти не поспішають оплачувати за спожите блакитне паливо навіть після відключення. Тому на таких споживачів доводиться подавати до суду і стягувати борг в примусовому порядку» – розповів голова правління ПАТ «Львівгаз» Володимир Зленко.

Подальше зростання вартості блакитного палива та відсутність у газопостачальних компаній дієвих важелів впливу на боржників може стати причиною ще більшого накопичення боргів. А це у свою чергу призведе до проблем із вчасними розрахунками з постачальником газу – НАК «Нафтогаз України» та загального погіршення ситуації у газовій галузі країни. Тому на сьогодні, як один з дієвих механізмів для підвищення платіжної дисципліни – це введення простої та оперативної системи нарахування штрафних санкцій.

Додамо, що ПАТ «Львівгаз» йде назустріч споживачам та створює усі умови для погашення заборгованостей. Наприклад, якщо споживач не може оплатити борг у повному обсязі то компанія  надає можливість реструктуризації боргу. Також малозабезпечені сім’ї можуть звернутися із заявою до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації та отримати компенсацію додаткових витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зокрема і на газопостачання.