1397472551_yarema

За даними Генпрокуратури, в країнах ЄС на рахунках втікачів чиновників режиму Януковича, що входять до списку санкцій, заховано $ 200 млн.

Ще 6 млрд грн і $ 1,8 млрд знаходяться в Україні. Крім того, арештовано 11 земельних ділянок, шість будинків, в тому числі за кордоном, 50 кг золота та вироби з дорогоцінних металів. Ці активи Генпрокуратура розраховує повернути державі.

Про це в інтерв'ю  розповів генеральний прокурор Віталій Ярема, передає Корупція.інфо

У списку санкцій знаходиться 22 людини, вісім з них – у розшуку.

В інтерв'ю  Ярема пояснив, чому так повільно розслідуються справи проти режиму Януковича і наскільки висока ймовірність того, що в березні зі багатьох з них санкції Європа зніме.

"Практично по всіх кримінальних справах ми підтвердили наявність доказів. Санкційний підрозділ ЄС вимагає від нас оголошення підозр у скоєнні злочинів, пов'язаних в першу чергу з економічними злочинами, такі як розкрадання держкоштів, – розповів він. – Є труднощі в документуванні причетності цих людей до скоєння економічних злочинів. Тому слідчі активно працюють над пошуком доказів ".

Так довго справи проти Сім'ї, за словами Яреми, розслідуються по ряду причин.

Після Майдану суспільство вимагало негайних затримань та розслідувань, тому деякі слідчі дії проводилися дуже швидко і не давали позитивного результату.

У лютому 2014 Верховна Рада звернулася до Гаазького трибуналу, щоб привернути Януковича до кримінальної відповідальності, а ГПУ – до списку санкцій підрозділ ЄС з проханням ввести санкції проти 22 осіб "клану Януковича" у зв'язку з їх причетністю до розкрадання держкоштів і зловживання владою.

"Все було зроблено поспіхом, кримінальних проваджень з економічних злочинів не було. Тому коли Санкційний підрозділ почало вимагати підтверджень – їх було недостатньо. Сьогодні слідчі ГПУ активно шукають працюють, як над розслідуванням фактів розкрадання держкоштів і закріпленням звинувачення", – розповів Ярема.