Радбез ООН

У кулуарах ООН уже ведуться розмови щодо можливості позбавлення Росії права постійного членства в Раді Безпеки

Організації, навіть більше – ставиться під сумнів легітимність набуття нею членства в ООН в 1991 році.

Читати: Росія відправила до Криму підводні човни з ракетами

Про це зазначив в інтерв'ю Українській службі "Голосу Америки" Постійний представник України при ООН Юрій Сергеєв, передає Корупція.інфо

"Що стосується членства (Росії в РБ ООН – ред.), так, тут порушуються питання не тільки про це, а взагалі, про легітимність перебування цієї країни в ООН у зв'язку з тим, що були порушені статутні процедури в 1991 році під час прийняття її в члени ООН і надання їй статусу постійного члена", – зауважив дипломат.

Водночас він визнав, що це питання поки не стоїть так гостро. За словами посла, зараз більш актуальною є проблема, як не дозволити російській делегації ветувати в Радбезі ініціативу української сторони щодо міжнародної миротворчої місії на сході України.

Читати: Росія дасть ДНР газ у якості гуманітарної допомоги, – Медведєв

"Росія своєю позицією в ООН і в Раді Безпеки демонструє те, що вона продовжує порушувати Мінські домовленості, Росія рухається від переговорщика і певного гаранта виконання Мінських угод до сторони конфлікту. І тоді до неї може бути задіяно положення статті 27 Статуту ООН, де вона може втратити право голосу при розгляді українського питання", – зауважив Сергеєв.

До того ж, за його словами, Москва вже сильно втратила довіру в міжнародному співтоваристві.

"Тут, в Об'єднаних націях, всі розуміють, що підпис Росії під будь-яким документом вартий рівно стільки, скільки коштує той папір, на якому вони ставлять свій підпис", – наголосив дипломат.

Отже, підкреслив він, чим більше РФ "виступатиме в такій категоричній формі, як вона робить зараз, тим більше вона рухається до такого свого можливого положення".