Ми пропонуємо кожній доброчесній людині, яка через громадську діяльність відчуває себе в зоні ризику, не чекати на можливий напад, а заздалегідь долучитися до відкритого списку мережі колективної безпеки “ЗахисТИ”. Ми інформуємо поліцію, місцеву владу та громаду, що ми пильнуємо за цими людьми і їх треба ретельно оберігати. У випадку тиску на активіста, ми будемо надавати медійний супровід, юридичний захист та, у разі необхідності – фізичний. Всі члени мережі діють за принципом: “один за всіх, і всі за одного”. Тобто, якщо протиправні дії будуть вчинятися відносно одного з активістів, то всі інші будуть надавати йому підтримку.
Проект стартує за ініціативи Руху “Визволення” та участі організацій-партнерів: Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ),Тернопільської правозахисної групи та мережі адвокатів-волонтерів.
“Основна причина нападів на активістів, журналістів, принципових людей – безкарність. Ми не можемо зробити роботу замість Авакова і Луценка, які цю безкарність забезпечують, їх треба звільнити – але ми самі можемо захищати цих людей. Тих, хто виступає проти розкрадання грошей платників податків, забудови, корупції, іншої несправедливості. Біда в тому, що ми постійно лише реагуємо на напади, які відбулися. Наша пропозиція – захищати один одного до нападів, а не лише після” – розповів Єгор Соболєв.
Анастасія Семка, координаторка проекту пояснила: “Протидіяти, захищати та об’єднувати – ось основні завдання цієї мережі. Ми пропагуємо принцип “Один за всіх і всі за одного” як гарантію того, що кожна людина, яка включається в мережу, не лише потрапляє під наш захист, а й бере на себе зобов’язання захищати інших членів мережі, котрі пройшли внутрішню перевірку доброчесності”.
Олександр Павліченко зауважив: “Майже всі справи, які стосуються нападів на активістів – не є розкриті. Збільшення рівня публічності до кожного із таких випадків – збільшує шанси на розкриття цих справ та пришвидшення слідчого процесу”.
“Вважаю цю мережу ефективним інструментом превентивного захисту. Я переживаю за своїх друзів із Одеси, бо точно знаю – вони є в списках тих, на кого плануються напади і зараз критично необхідно забезпечити їм захист. Ще гірша ситуація у активістів які є далеко від медіа і великих обласних центрів, – вони дійсно у великій небезпеці через відсутність гласності та поінформованості про свою діяльність” – прокоментувавВіталій Устименко.
Микита Кашницький: “Агресія проти активіста є ознакою його ефективності. А також приводом для суспільства діяти негайно в плані його захисту, тому така мережа – необхідність нашого часу”.
Повну загальну інформацію про проект можна прочитати тут
Переглянути відкритий список активістів з мережі “ЗахисТИ” можна тут
Запрошуємо доєднатися кожного, хто відстоює суспільне благо і готовий приходити на допомогу іншим. Для цього варто просто заповнити анкетуhttps://goo.gl/ZRwgwQ
Якщо ви хочете не лише долучитися до мережі, а й допомогти в якості юриста, адвоката, волонтера, чи фінансово підтримати нас – заповніть коротку форму.