Миротворці

У вівторок, 24 лютого у Парижі глави МЗС країн "нормандської четвірки" провели зустріч з реалізації мирного плану щодо України, під час якої обговорювалася й ініціатива Києва про введення в зону АТО миротворчого контингенту, але підтримки не дістала. Замість цього вирішили серйозно збільшити місію ОБСЄ на Донбасі.

Про це повідомляє "КоммерсантЪ", передає Корупція.інфо

"Міністрам теж вдалося досягти прогресу у кількох питаннях. Насамперед, вони домовилися про швидке продовження мандату спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні та виділення їй додаткового персоналу, устаткування і фінансування. Поточний мандат місії закінчується 21 березня. Рішення про його продовження має прийняти постійна рада ОБСЄ", – наголошується у публікації.

Окрім того, міністри домовилися доручити контактній групі (Україна, бойовики, РФ і ОБСЄ) найближчим часом зайнятися реалізацією інших пунктів мінських угод.

"Насамперед, йдеться про заходи політичного характеру – підготовку місцевих виборів, конституційну реформі. Ще одним особливо пріоритетним завданням є відновлення соціально-економічних зв'язків і надання банківських послуг населенню тих територій, які зараз знаходяться під контролем "ополченців", –  сказав глава МЗС РФ Сергій Лавров.

Як зазначається, для ефективнішої роботи за всіма цими напрямами в рамках контактної групи планується вже найближчим часом створити підгрупи (за інформацією видання, їх буде три-п'ять).

Утім, "нормандська четвірка" не досягла взаєморозуміння за ініціативою Києва про введення на Донбас миротворчого контингенту ООН або поліцейської місії ЄС. За словами російських дипломатичних джерел видання, українська делегація порушувала це питання, але не змогла заручитися твердою підтримкою з боку західних парламентерів.

"І ми, і німці з французами вважаємо, що набагато ефективнішим буде зміцнення і розширення моніторингової місії ОБСЄ. Її квота 500 осіб не вибрана, і ми готові довести її хоча б до тисячі, а також надати в її розпорядження всі необхідні засоби. Зараз треба не нові ідеї висувати і намагатися всіма способами інтернаціоналізувати конфлікт, а домагатися повної реалізації мінських угод, в яких про миротворців нічого не сказано", – сказав співрозмовник видання.

Джерело в МЗС України, проте, пояснило, що Київ "розглядає миротворців як інструмент забезпечення виконання мінських домовленостей", а не як противагу їм. Попри те, що в "нормандському форматі" одностайності з цього питання досягти не вдалося, як стверджують співрозмовники видання, Україна від ідеї з миротворцями відмовлятися не має наміру.

"Мінські домовленості ще толком не почали виконуватися, а вже порушуються. Задіяння миротворців може виявитися єдиним реальним інструментом запобігання ескалації на Донбасі", – сказали в МЗС.