Колишній співробітник Генеральної прокуратури України Володимир Шапакін, фігурант скандальної справи про "діамантових прокурорів", став володарем багатомільйонного стану, отриманого брудним шляхом.
Про це написав журналіст Сергій Іванов у своїй статті для "Цензор.Немає", передає Корупція Інфо
За його словами, про Шапакине стали забувати ЗМІ після того, як він вийшов на свободу під заставу в розмірі 6,4 млн грн.
"Сьогодні ми спробуємо пролити світло на цього похмурого прокурорського генія і заодно розібратися в його персональній бухгалтерії. Це послужний список Шапакина, з якого можна легко зробити висновок, що він достатньо досвідчений прокурор, тому він не міг не віддавати собі звіту в тому, що він робить", – прокоментував Іванов текст документа, де йдеться про професійний досвід Шапакина.
"Багато хто з вас навряд чи навіть уявляють, що в прокурорській системі координат означає посаду першого заступника слідчого управління Генпрокуратури. З урахуванням того, до якої категорії справи розслідує прокуратура, ця людина практично всемогутній. Той же Корнієць, який активно доїв Київську область, – ніхто, порівняно з Шапакиным, у віданні якого ще зовсім недавно перебували всі найрезонансніші кримінальні провадження нашого часу. В тому числі, і пов'язаних з корупцією дуже високопоставлених осіб Словом, це дуже впливова людина, не обтяжений, до того ж, особливої публічністю, на відміну від того ж Генпрокурора, якого настирливі журналісти не дають і відпочити як слід. Ну що ж, давайте на час забудемо Корнійця, камлающего про свою невинність з усіх телестудій країни, і уважно придивимося до "тихоне" Шапакину", – йдеться в тексті публікації.
Автор навів фото одного з документів, який фігурує у "діамантовому" кримінальному провадженні. У тексті говориться, що Шапакин відкрив 40 рахунків у п'яти банках на суму в 16,41 млн грн.
"Прокурор Шапакин мав 40 (сорок) банківських рахунків в п'яти різних банках, через які за неповні п'ять років минуло понад 16 мільйонів гривень. Що цікаво, його зарплата склала лише 560 тисяч гривень. Складно уявити, скільки часу потрібно витрачати на контроль руху грошових коштів по 40 банківських рахунків та ще і працювати при цьому. Судіть самі, в одному лише ПАТ "Фінбанк" Шапакин мав 20 (двадцять) депозитних і 1 поточний рахунок, за яким із завидною регулярністю циркулювали стабільно великі і педантично круглі суми: 200, 300, 500 тисяч гривень. Іноді, правда, у всьому цьому бездоганному грошовому кругообігу траплялися збої. Так, наприклад, 7 листопада 2011 року на поточний рахунок Шапакина надійшла просто потворна з точки зору його фінансового регламенту сума – 3 584 470 грн. Але це було один раз. В основному, все було чітко і рівно", – написав Іванов.
Автор зазначив, що у 2011 році, під час режиму Віктора Януковича, Шапакину у всьому супроводжувала удача. У грудні 2011 року через банк "Кредит Дніпро" Шапакин готівкою заплатив 1,6 мільйона гривень ПВІФНВЗТ "М-Будінвест" в якості оплати за договором купівлі-продажу квартири.
"Благополуччя Шапакина відрізнявся стабільністю аж до моменту затримання. Одне з джерел стверджує, що за рахунками нашого героя, відкриті в "Приватбанку", також проходили досить великі транші на загальну суму понад 4 мільйони гривень. Більше 1 мільйона гривень пройшло по двох з семи рахунками Шапакина в "Райффайзен Банк Аваль". Таким чином, ви можете переконатися, що керівна посада в слідчому управлінні ГПУ – дуже і дуже прибуткове місце, що дозволяє не тільки заробляти гроші, але і вести бізнес", – написав Іванов.
Автор навів фото розписки, згідно з якою Шапакин "просто і буденно зайняв у громадянина Рябченко" $350 тис. що склало за поточним на той момент курсом 7,2 млн грн.
"До речі, той самий громадянин Рябченко згодом внесе за Шапакина заставу в розмірі 6,4 мільйона гривень – зворушливий приклад непорушною чоловічої дружби. А згадані вище 7 мільйонів, по ряду даних, Шапакин витратить на придбання спа-салону в Житомирі. Я не знаю, навіщо Шапакину спа у Житомирі, хоча припущення, що таким нехитрим чином була легалізована ще один хабар, напрошується саме собою", – написав автор.
На думку Іванова, Шапакин не зазнає душевних мук з приводу того, що його викрили в корупції.
"Саме тому дане кримінальне провадження – лакмусовий папірець для сучасної України. Якщо і його спустять на гальмах, то черговий соціальний вибух набуде характеру незворотності. Тому що країна просто не витримає такої кількості викритих владою безсовісних людей", – резюмує автор публікації.