На Закарпатті сталася трагедія – молода жінка померла в лікарні через відсутність сироватки від ботулізму

Про це повідомив активіст Роман Келемен, передає Коррупція.Інфо


Тридцятирічна уродженка Воловецького району померла від отруєння грибами.

Спочатку вона дві доби провела в Воловецької лікарні, і в результаті того, що їй не ставало краще, її перевели в Ужгород. Там вона померла.

Причиною стала відсутність однієї дози на всю Україну.

«Як в 21 століття в європейській країні з супермедічною реформою вмирають люди від отруєння ??? Чому через ненажерливість тендерних бариг у нас відсутній такий простий, але необхідний препарат ???? Навіть в радянські часи був досить », – зазначає активіст.


Популярне: Невідомий забіг в автобус, облив жінку бензином і підпалив


Додому також, що в Воловецької лікарні кажуть, що жінка померла від енцефаліту. Однак рідні стверджують, що вона отруїлася грибами.

Нагадаємо, в 2017 році ботулізм зареєстрували більш ніж у 130 осіб. У 2016 році в Україні було зареєстровано 99 випадків харчових отруєнь, викликаних збудником ботулізму з числом потерпілих 119 осіб, з них 12 померли.

Харчові продукти, виготовлені в домашніх умовах, вживали 80 постраждалих; придбаних в підприємствах торгівлі – 35 постраждалих, невідомого походження – 10 постраждалих, придбані в місцях несанкціонованої торгівлі (стихійні ринки) – 7 постраждалих.

У попередні роки захворюваність на ботулізм пов'язаний з продукцією, виробленою на харчових підприємствах майже не реєструвалася або становила поодинокі випадки і розглядалася як надзвичайна подія в державі.

На сьогодні збільшення захворюваності на ботулізм пов'язано з вживанням продукції, яка виготовлена ​​на харчових підприємствах. Це є наслідком безвідповідальності і безкарності виробників продукції та відсутність контролю з боку відповідних державних установ по забезпеченню населення безпечною продукцією.

Як повідомляла ТК, заслужений лікар України, нардеп Ольга Богомолець попередила, що Україна може накрити нова епідемія, яка прийде на зміну кору. На її думку, українців може почати косити дифтерія. Вона також підкреслила, що якщо епідемія дифтерії все-таки вибухне, смертність буде зашкалювати.