Шокін намагається повернути собі посаду генпрокурора
Екс-генпрокурор Віктор Шокін намагається через суд поновитися на посаді. Відповідний позов він подав до Вищого адмінсуду, – Корупція Інфо
Популярне: Скільки коштує вбивство Вороненкова. Шокуючі подробиці
Позов зареєстрований 13 березня 2017 року, про що є повідомлення на сайті суду. Справу розглядатиме колегія суддів, головуючий суддя – Валентин Мороз.
Як розповіла "Українській правді" головний спеціаліст прес-служби суду Галина Гаєвська, розгляд призначено на 10 квітня на 15:30.
"У своїй позовній заяві він просить визнати незаконними та скасувати постанову ВР України про надання згоди на звільнення президентом Віктора Шокіна з посади Генпрокурора України", – повідомила Гаєвська.
"Також він просить визначити незаконним і скасувати указ президента від 3 квітня 2016 року про звільнення з посади генпрокурора і указ президента від 23 червня 2016 року №269/2016 а також про поновлення його на адміністративній посаді", – додала Гаєвська.
В указі Порошенка №269/2016 вноситься доповнення до попереднього указу про звільнення Шокіна. Указ доповнено словами "згідно з поданою ним заявою".
Як відомо, Шокіна звинувачували в розвалі гучних справ проти людей Януковича, спуску на гальмах резонансних розслідувань, через що ЄС змушений знімати санкції з фігурантів списку.
16 лютого президент Петро Порошенко у своєму зверненні до співвітчизників повідомив, що попросив генпрокурора Шокіна подати у відставку.
Шокін написав таку заяву і пішов у відпустку, з якої повернувся 16 березня.
Відтоді відбулося кілька акцій за відставку генпрокурора та проведення відкритого конкурсу на цю посаду.
Заступник генпрокурора- прокурор Одеської області Давид Сакварелідзе заявляв, що у ГПУ продовжуються звільнення слідчих, які вели справу "діамантових" прокурорів, звинувачених у корупції. Також Сакварелідзе заявив про ділові зв'язки генпрокурора і "діамантових".
29 березня стало відомо, що генпрокурор Шокін в день голосування за його відставку звільнив свого заступника, реформатора Давида Сакварелідзе.
29 березня Верховна Рада дала згоду на звільнення Віктора Шокіна з посади генерального прокурора.
Вже після відставки шокіна стало відомо, що під час обшуку у "діамантового" прокурора Олександра Корнійця були вилучені копії особистих документів звільненого генпрокурора Віктора Шокіна, серед яких паспорти, документи на нерухомість.
Сакварелідзе заявив, що Корнієць був "керуючим справами" Шокіна.
1 грудня САП не знайшла підстав для розслідування можливого незаконного збагачення або декларування недостовірної інформації колишнім генеральним прокурором Віктором Шокіним.