Захід має відреагувати жорсткою санкційною політикою проти Росії і разом з Україною визначити результативний формат подальшого діалогу щодо безпекової ситуації та гуманітарних питань. Частиною переговорного процесу має бути притягнення РФ, заявив радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк у коментарі, наданому Укрінформу.

“Станом на день 22 лютого бачимо певну локалізацію ескалаційних ризиків на тій же частині території України, яка не контролювалася державою і де тривали бойові дії. Це ще раз доводить правильність аргументів Президента Зеленського у спілкуванні з партнерами, коли українська сторона наголошувала, що закінчити війну на Донбасі означає ліквідувати основне джерело ескалаційних ризиків для сходу Європи”, – сказав він.

На думку Подоляка, Росія зруйнувала Мінський формат і відповідний комплекс домовленостей. Це стало можливо через недостатній тиск партнерів саме на російську сторону для того, щоб РФ виконувала свою частину зобовʼязань.

Тому, за словами радника очільника ОП, тепер питання в тому, щоб побачити достатньо потужну солідарну реакцію партнерів.

“На демонстративні ескалаційні кроки Росії має бути принципова політична й економічна реакція Заходу. Фактично, російська сторона випробовує здатність Заходу вже зараз довести, що слово Заходу має силу. Бачимо і продовження провокаційних обстрілів на Донбасі, руйнування соціальної та енергетичної інфраструктури. За це – повна відповідальність Росії, яка вже не тільки де-факто, але і де-юре визнала факт агресії проти України”, – зауважив Подоляк.

Водночас він додав, що аби ця відповідальність була – Захід має діяти принципово.

Радник керівника Офісу глави держави відзначив, що мають бути жорсткі і негайні санкції проти російських системоутворюючих банків, галузеві санкції, обмеження руху капіталу, “щоб подальша війна стала такою дорогою для агресора, що фактично неможливою”.

“Але що далі? При цьому треба зберігати напрямки для діалогу. Це питання не тільки України, але і партнерів – визначити такий формат подальшого діалогу щодо безпекової ситуації і гуманітарних питань, який може бути результативним. Притягнення сторони-ініціатора ескалації з визнанням квазіреспублік до фактичної юридичної відповідальності має бути частиною обов’язково переговорного процесу з гарантування безпеки”, – наголосив Подоляк.

Нагадаємо, що сьогодні Велика Британія запровадила санкції проти Росії. Під обмеження потрапляють низка банків.

Обмеження стосуватимуться також олігархів Роттенбергів. Про це 22 лютого під час виступу в Палаті громад заявив прем’єр Борис Джонсон, повідомляє 24 канал.

Велика Британія запровадила нові санкції проти Росії. Борис Джонсон заявив, що це тільки “перший транш” обмежень. Зокрема нинішні санкції запровадили проти 5 російських банків:

Чорноморського банку розвитку та реконструкції;

Банку “Росії”;

ПАТ “Промзв’язокбанк”;

Генбанку;

Індустріального ощадного банку.

Ба більше, британський прем’єр заявив, що обмеження стосуватимуться 3 осіб з дуже високим рівнем доходу. Зокрема мовиться про:

мільярдера Геннадія Тимченка;

бізнесмена зі списку Forbes Ігоря Ротенберга;

а також його дядька Бориса Ротенберга.

“Якщо станеться найгірше, то європейська країна, яка налічує 44 мільйони людей, жінок і дітей, стане мішенню повномасштабної агресивної війни, яка ведеться без жодної обґрунтованості”, – заявив Джонсон.

Окрім цього, президент США Джо Байден підписав указ про блокування майна певних осіб і заборону певних угод у зв’язку із зусиллями Росії, спрямованими на підрив суверенітету і територіальної цілісності України. 

У документі вказується, що заборона накладається на: нові інвестиції в так звані “Л/ДНР” з боку будь-якої особи в США; експорт, реекспорт, продаж та поставки будь-яких товарів на ці території; будь-які фінансові або гарантійні операції з американського боку. Крім того, блокується майно та інтереси всіх осіб, які вестимуть діяльність на окупованих територіях або здійснюватимуть матеріальну допомогу чи іншу підтримку особам, котрі перебувають під санкціями.

Окрім того, забороняються будь-які транзакції, що порушують обмеження, введені цим указом, а також каратиметься змова для обходу таких заборон. Вводяться візові санкції проти осіб, визначених указом.