Уже в жовтні, згідно з різними пропозиціями, вартість блакитного палива для українців може зрости до 9,6-11,4 грн/куб.
На переході до "ринкових цін" наполягає МВФ, і без цього Україна втратить підтримку цілого пулу кредиторів , передає Корупція.Інфо
Ціна газу для населення та підприємств України з 1 квітня 2018 року може збільшитися на 62% з 4 942 до 8 030 гривень за тисячу кубометрів, якщо умови постанови №187 від 22 березня 2017 року, що визначає ціну на газ, не будуть змінені.
"Замість діючих 6,9 грн за кубометр українці вже в жовтні будуть платити 11,47 грн/куб (або 8,8 грн без ПДВ). Такий підрахунок зроблений за формулою "хаб плюс". Тобто до вартості газу на німецькому хабі NCG додали витрати на транспортування з Німеччини, податки і націнку", – наголошують експерти.
Також існує варіант "хаб нуль", запропонований Міненерго.
"У ньому з одного боку пропонують не включати витрати на транспортування з Німеччини (що логічно, оскільки більшу частину блакитного палива Україна видобуває самостійно і не транспортує з німецького хаба); а з іншого – з якоїсь причини в 4 рази збільшують максимальні доходи обленерго", – сказано в матеріалі.
З жовтня 2018 року чиста ціна газу ще зросте – до 8 530 гривень за тисячу кубометрів.
Міністерство енергетики до 2021 року пропонує збільшити надбавку постачальникам до 10%
Популярне: Погрожував, що розповість усе в школі: 76-річний чоловік два роки ґвалтував дитину
За попередніми розрахунками, при такому варіанті вартість газу в жовтні можуть порахувати на рівні близько 9,6 грн/куб. Як розповіло джерело, останній варіант на даний момент розглядають як найменш імовірний.
У МВФ неодноразово заявляли, що вартість "блакитного палива" для простих українців і промисловості повинна бути рівною і формуватися ринком.
Відповідно до закону, промисловість може вибирати у кого і за яким тарифом купувати газ. Така можливість забезпечена і українцям. Але щоб захистити населення від високих тарифів, Кабінет міністрів своєю постановою тимчасово встановлює спеціальні зобов'язання "Нафтогазу".
Поки діють такі зобов'язання, повноцінно ринок газу в Україні не запрацює.
Однак редакція з правками Енергетичного співтовариства передбачає поступовий перехід на ринкові ціни. З огляду на, що вони будуть вищими "встановлених", в першу чергу купувати за такими цінами будуть українці, які витрачають газу більше норми, і ті, хто не вважається "соціально вразливим".