Верховна Рада призначила на посаду міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка.

За таке рішення – 262 народні депутати.

Ляшко перед голосуванням виступив з парламентської трибуни і розповів про свої плани на посаді.

“Поставлені переді мною цілі амбітні. Але вони досяжні … Для виконання поставлених цілей робитиму все, що від мене залежить”, – пообіцяв він.

Говорячи про вакцинацію, Ляшко наголосив, що до кінця 2021 року кожен українець зможе вакцинуватися проти коронавірусу.

“Пріоритетом №1 для мене є подолання коронавірусної хвороби. Ми зробимо все, щоб українці змогли вакцинуватися, працювати та подорожувати. Але ця пандемія ще не закінчилася і, на жаль, вона не остання. Саме тому біологічна безпека громадян стане пріоритетом роботи міністерства. До осені у нас буде зовсім інша готовність системи охорони здоров’я до реагування на спалахи інфекційних захворювань та епідемій, будуть повністю переглянуті підходи до реагування на радіаційні та хімічні загрози”, – сказав він.

Ляшко міністра додав, що при цьому Україні необхідно власне виробництво вакцин.

“Нам необхідно власне виробництво вакцин. МОЗ визначить перелік критично важливих медикаментів, запропонує стійке державне замовлення, щоб інвестори розгорнули для їх виробництва потужності саме в Україні та пріоритетно надавали продукцію нашим громадянам”, – сказав він.

Ляшко також зазначив, що до кінця року планується розширити програму “Доступні ліки” на нові захворювання, затвердити нові галузеві стандарти.

Відповідаючи на запитання депутатів, кандидат у міністри заявив, що, перебуваючи на посаді головного санлікаря України, ухвалював адекватні для ситуації рішення.

Ляшко звернувся до лікарів: якщо у когось із них є проблеми з оформленням компенсацій, МОЗ відкрите для розгляду таких питань і готове допомогти.

Як передає кореспондент Цензор.нет деякі депутати дорікали Ляшку за те, що він забороняв людям під час карантину гуляти в парках і в підтримці дій Уляни Супрун. На що той наголосив: не може відповідати за те, що він “щось зруйнував, не побудував”, бо не був на посаді міністра.

У ході обговорення кандидатури Ляшка депутати, на прохання нардепа ОПЗЖ Нестора Шуфрича, вшанували хвилиною мовчання загиблих від COVID-19 громадян України.

Завершуючи свій виступ, Шуфрич прокричав Ляшку: “Вікторе, ці смерті на твоїй совісті”.

Після голосування Ляшко прийняв присягу.

Додамо, що рік тому, у квітні 2020 року, група Рейтинг провела соцопитування, чи довіряють українці керівникам медичної галузі.

Тоді стало відомо, що Віктор Ляшко користується довірою 41% опитаних українців. Це найвищий показник довіри громадян серед діючих і колишніх керівників медичної галузі.