ДБР розслідує справу розтрату бюджетних грошей керівництвом партії “Голос”. Мовиться про суму розміром понад мільйон гривень. Очільниця політсили Кіра Рудик 3 лютого прийшла на допит у бюро.
Про це повідомляє 24 канал.
Рудик написала у фейсбуці, що була на допиті. У ДБР згодом теж заявили, що вже допитали низку свідків, зокрема, нардепів. Політикиня розповіла, що допит тривав 2 години. Рудик каже, що мовиться про господарську діяльність партії на початку 2020 року. За її словами, провадження раніше закрили, але тепер відновили. Вона вважає справу політизованою.
Тобто “в інтернеті написали – чого б справу не відкрити?” – це і є логіка ДБР. Це як з іншими справами проти опозиціонерів. Докази є? Ні. Але в інтернеті кажуть, що є”, – зазначила Рудик.
Глава партії каже, що про допити інших нардепів їй невідомо. Наступний раз Рудик допитуватимуть у середу 9 лютого.
Працівники НАЗК виявили, що договори із надання послуг та виконання робіт низкою ФОПів, які уклало керівництво “Голосу”, мають ознаки фіктивності.
Справу розслідують за статтями порушення порядку фінансування партії та привласнення майна в особливо великих розмірах. За такі порушення загрожує 12 років в’язниці з позбавленням права обіймати певні посади протягом 3 років та з конфіскацією майна. Нардепка додала, що “Голос” під її керівництвом став “послідовно опозиційною політичною партією”. Саме тому, нібито, Офіс Президента й “наказав” відкрити справу. Проте, такі звинувачення не мають підстав, позаяк правоохоронні ограни не вперше цікавляться депутаткою. Раніше її підозрювали в отриманні другого громадянства.
Нагадаємо, що у березні 2021 року Нацагентство з питань запобігання корупції позбавило «Голос» державного фінансування, звинувативши партію у нецільовому використанні коштів. Вже у листопаді агентство повернуло державне фінансування політичної партії.
Тоді ж депутатське обʼєднання у Верховній Раді «Справедливість», яке складається з колишніх членів партії «Голос», звинуватило керівництво «Голосу» у розтраті 1,3 млн гривень з державного бюджету. Національне агентство із запобігання корупції раніше встановило, що «Голос» замовив у низки ФОПів послуги на понад 1,3 млн гривень, але у фінзвітності немає доказів надання замовлених послуг.