Президент України Володимир Зеленський, ще під час прес-марафону, повідомив, при яких умовах звільнить главу Служби безпеки України (СБУ) Івана Баканова.

Про це він заявив під час прес-марафону.

“Ми зробили більше, ніж хтось міг. Ми звільнили цих людей (Матіос і Луценко) Це було непросте завдання. З приводу того, що Матіос консультує Івана Баканова – якщо ви мені покажете деталі – я звільню Баканова. Якщо будуть докази – я звільню главу СБУ”, – заявив президент.

Ця заява, як зазначають аналітики і експерти і знаменує, початок кінця, для Матіоса.

І ось, вчора, міністерство оборони звільнило колишнього головного військового прокурора Анатолія Матіоса з військової служби. Про це сам Матіос повідомив у Facebook.

«Отримав ось такий наказ міністра (йдеться про Загороднюка), із таким милим формулюванням «у звʼязку із проведенням організаційних заходів», — написав Матіос і доклав до повідомлення фотокопію витягу з наказу про власне звільнення. Згідно з текстом, Матіоса звільняють із правом носіння військової форми.

Як зазначив, Матіос на своїй сторінці, цитуємо

Я вже писав 2 вересня – “у царя Соломона (на івриті Шломо) був перстень із надписом — І ЦЕ МИНЕ! Я завжди по життю та у своїй кар‘єрі про це памятав і пам‘ятатиму надалі!)” А міністр напевно ( і не тільки він) ніколи не чув ані про царя Шломо, ані про його перстень, ані про надпис на перстні!) Напевно почують!) – написав Матіос.

Варто зазначити, що корупційний скандал в Укроборонпомі почався саме через інформацію Матіоса.

Про це, ще весною, зазначив – бізнесмен, який співпрацював з НАБУ і колишній боєць батальйону “Донбас” Євген Шевченко.

Він стверджує, що листування журналістам міг надати головний військовий прокурор Анатолій Матіос, цитуємо:

“Напевно, прийшов час назвати неназване джерело, яке надало журналістам гучну інформацію з матеріалів кримінального провадження про корупцію в концерні “Укроборонпром”. У січні-лютому 2017 обшуки у фігурантів, а саме у Андрія Рогози, Віталія Жукова і, згодом, і у самого Ігоря Гладковського проводила військова прокуратура України за особистою вказівкою Анатолія Матіоса. Перед тим, як проводити обшук у сина Гладковського, Матіос отримав на це особистий дозвіл у президента. З яких саме причин Порошенко дав зелене світло на обшук у сім’ї свого близького друга – мені невідомо”, – пише Шевченко.