31 травня Євросоюз погодив шостий пакет санкцій щодо Росії, до нього входить зокрема часткова заборона на експорт російської нафти. Він не стосується нафти, що поставляється трубопроводами. Проте імпорт російської нафти до Євросоюзу до кінця року може скоротитися на 90%.
Великобританія та Євросоюз погодили скоординовану заборону на страхування суден, які перевозять російську нафту. Про це пише Financial Times із посиланням на джерела.
Це рішення відріже російських експортерів нафти від ринку страхування Lloyd’s market та міжнародної групи P&L Clubs, які забезпечують близько 95% глобального покриття страхування танкерів. Відсутність страховки приведе до відмови судновласників від надання кораблів для таких перевезень.
Минулого тижня агентство Bloomberg написало, що покупці російської нафти в Азії змушені йти на вигадки, щоб підтримувати потоки постачання. Це повʼязано з тим, що все більша кількість судновласників уникає нафти з РФ, щоб не зіткнутися з потенційними наслідками санкцій.
Кількість судновласників і страхувальників, які готові обслуговувати вантажі зі сходу та заходу Росії, скорочується. Це створило логістичну проблему для виробників і покупців, оскільки вони працюють із меншим числом танкерів і повинні враховувати, як краще використовувати наявні типи суден.
Європейські країни, активно задіяні в морських перевезеннях, – Греція, Кіпр і Мальта – висловлювали побоювання щодо запровадження заборони страхування нафтотанкерів із російською нафтою під час обговорення цього питання, зазначають джерела. За їхніми словами, щоб послабити ці побоювання, було ухвалено рішення, що заборона впроваджуватиметься поступово протягом шести місяців, а не за один місяць, як планувалося спочатку.
Заборона страхування морських перевезень російської нафти, як зазначає видання, може призвести до ще більшого зростання цін, які вже досягли максимуму за два місяці, перевищивши позначку 123 долари за барель марки Brent.
Напередодні стало відомо, що деякі країни-члени ОПЕК розглядають можливість припинення участі Росії в угоді з видобутку нафти. В ОПЕК обговорення пояснили тим, що європейські санкції та ембарго «починають підривати здатність Москви видобувати більше нафти». За даними видання, видобуток нафти в Росії цього року скоротиться приблизно на 8%.