Менше двох тижнів залишилося до початку нового навчального року в Україні, тому школярі та їхні батьки вже активно готуються. Міністерство освіти в 2018 році продовжує впровадження реформи освіти в шкільний процес.
Які ж зміни чекають дітей та їхніх батьків в цьому році?
Читайте також: Педофіл розігрував IPhone в обмін на інтимні фото школярок
Зараз зміни торкнуться молодшої школи, в першу чергу першокласників. Тепер дітей будуть вчити не тільки читати і писати, а також активно вивчати соціальні навички: правила комунікації, емоційний інтелект і багато іншого.
Що чекає першокласників?
1 вересня всі першокласники України розпочнуть навчання за стандартами нової української школи. До цього цілий рік реформу тестували на базі деяких навчальних закладів країни, враховували всі недоліки і коректували.
Найважливіша зміна в освіті – це орієнтація на індивідуальні потреби дитини, а не пристосування кожного школяра до єдиної навчальної системи. Сучасні діти зовсім по-іншому сприймають інформацію і для них не підходить та система, яка існувала раніше.
"На сучасних дітей не спрацьовують методи, які працювали раніше в початковій школі. Вони швидше мислять, краще вчаться самостійно, а не тільки готові слухати і повторювати", – коментує радник міністра освіти Іванна Коберник.
Школа для всіх. Ще одним важливим моментом в освітній реформі є те, що українська школа стане інклюзивною, це означає, що будуть враховуватися потреби кожної окремої дитини, незалежно від стану її здоров'я і розвитку. Тепер діти не будуть підлаштовуватися під шкільну програму вивчення предметів, а будуть враховуватися їхні індивідуальні можливості і здібності. Крім того, на перший план виступає отримання соціальних навичок: вміння працювати в команді, висловлювати свої емоції і думки, знаходити рішення для складних завдань.
Що чекає вчителів?
До початку нового навчального року 22 тисячі українських вчителів перших класів пройшли онлайн-курси з підвищення кваліфікації. Ці курси є у вільному доступі в інтернеті, тому в міністерстві освіти рекомендують і батькам ознайомитися з нововведеннями, щоб краще розуміти організацію навчального процесу своєї дитини.
Після додаткового навчання всі викладачі пройшли перевірку і підтвердили свою компетентність в місцевих інститутах післядипломної освіти. На навчання та підвищення кваліфікації вчителів Міносвіти виділило 385 мільйонів гривень.
Навчальний простір. Головною зміною в новій школі буде соціальне орієнтування, тобто основним стає комунікація дітей, їхній емоційний розвиток, а не підручники. Тепер заняття за підручниками буде лише частиною процесу, а не його основою. Перебудовується спільний простір школи, саме він має стати частиною навчання і розвитку дитини.
Популярне: Українців обдеруть до нитки: новий закон примусить заплатити навіть за “собачу будку”
Домашніх завдань у школі не буде, все, що потрібно для освоєння і закріплення програми, дитина буде робити в стінах школи, разом з учителем і однокласниками. Замість табелів батьки отримуватимуть свідоцтво досягнень, в якому буде надано характеристику їхньої дитини, а не оцінки.
Щоранку вчитель буде зустрічати дітей у неформальній обстановці, де вони будуть обговорювати плани на день, ділитися емоціями, наприклад, від минулих вихідних. Це допоможе налаштувати дитину на навчання і поліпшити комунікативний процес.
У Міносвіти повідомили, що нова шкільна реформа покликана зробити сучасних дітей інтелектуально гнучкими, щоб вони з легкістю могли вписатися в реалії сучасного суспільства